Artykuły

Rzeszów. "Mistrz i Małgorzata" za grosze

W sobotę 18 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego startuje ogólnopolska akcja "Bilet do teatru za 350 groszy", w którą włącza się Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W jej ramach tego dnia o godz. 18 na Dużej Scenie będzie można obejrzeć najnowszy hit "Siemaszki" - spektakl "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Cezarego Ibera. Bilety w wyjątkowo niskiej cenie można kupować tylko w kasie teatru i wyłącznie w sobotę od godz. 12.

Bilety w cenie 350 groszy będzie można zakupić wyłącznie w tym dniu, w sobotę od godz. 12 i tylko w kasie teatru. Jednej osobie przysługuje zakup maksymalnie dwóch biletów. Teatr nie prowadzi przedsprzedaży ani rezerwacji miejsc.

Spotkanie z aktorami

Bilet na przedstawienie za grosze to niejedyna niespodzianka, jaka 18 maja czeka widzów Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Wszyscy, którym uda się zdobyć bilet, tuż po spektaklu, za dodatkową złotówkę będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Będzie to okazja, aby o głośnej inscenizacji powieści Michaiła Bułhakowa porozmawiać z aktorami. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są także wszyscy ci, którzy spektakl już widzieli. Przewidywany czas jego rozpoczęcia to godz. 21.30. Miejsce na udział w spotkaniu można zarezerwować, kontaktując się z Działem Sprzedaży i Marketingu Teatru (tel. 17 850 89 89).

Spektakl wierny duchowi powieści

Spektakl "Mistrz i Małgorzata" [na zdjęciu] w reżyserii Cezarego Ibera miał swoją premierę 30 marca bieżącego roku. To przygotowana z dużym rozmachem, a zarazem wierna duchowi powieści pierwsza w historii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie adaptacja arcydzieła Bułhakowa. W spektaklu znalazły swoje miejsce wszystkie najważniejsze przestrzenie powieści - miłosna historia Mistrza i Małgorzaty, biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variétés, wielki bal u Szatana.

Entuzjazm widzów

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji