Artykuły

Lublin. Dyrektorka Teatru Muzycznego też do wymiany

Trwa procedura odwołania ze stanowiska dyrektor Teatru Muzycznego Kamili Lendzion. Szefowa instytucji nie została oficjalnie poinformowana o rozpoczęciu postępowania. Procedurę w połowie kwietnia wszczął zarząd województwa.

- Jednym z powodów decyzji są wyniki przeprowadzonego audytu - mówi rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki. Szczegółów jednak nie podaje. Jak dodaje, w tej kwestii wypowiedzieć muszą się m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz związki zawodowe.

- Trudno mi się do tego ustosunkować, bo nie zostałam oficjalnie poinformowana o tej decyzji. O wszystkim dowiedziałam się pocztą pantoflową - mówi nam Kamila Lendzion. Szefowa Teatru Muzycznego funkcję pełni od września. Na stanowisko została wybrana w wyniku konkursu ogłoszonego jeszcze przez poprzedni zarząd województwa z koalicji PO-PSL.

To czwarta procedura odwoławcza wobec dyrektora marszałkowskiej jednostki wszczęta po objęciu władzy w regionie przez PiS. Trzy poprzednie dotyczyły: Henryki Strojnowskiej (Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich), Piotra Franaszka (Centrum Spotkania Kultur) i Mirosława Korbuta (Muzeum Wsi Lubelskiej). Żadne z postępowań nie zostało formalnie zakończone, ale dyrektorzy zdążyli już pożegnać się ze stanowiskami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji