Artykuły

Tarnów. Premiera "Tanga" u Solskiego

11 maja dramat Sławomira Mrożka wraca na tarnowską scenę po 42 latach z okazji jubileuszowego sezonu pod hasłem "A to Polska właśnie!". "Tango" Sławomira Mrożka reżyseruje Edward Wojtaszek.

"Tango" należy do klasyki polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej "bezwład, entropia i anarchia". Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia "nie chce się zestarzeć" i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

- Wyszliśmy z założenia, że "Tango" jest bardzo aktualne. To sztuka współczesna i nie widzę powodu żeby uwspółcześniać ją na siłę. Opisuje procesy, które w historii świata zachodzą na okrągło, więc refleksja na ten temat wydaje mi się bardzo aktualna. - mówi reżyser spektaklu Edward Wojtaszek

Premiera: 11 maja, godz. 19:00 DUŻA SCENA

Gramy także: 12, 18, 19 maja, godz. 19:00

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji