Artykuły

Warszawa. Teatr Powszechny gościnnie w Szwecji

W dniach 10-11 maja Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera weźmie udział w konferencji "A changed Europe" odbywającej się w szwedzkim Göteborgu.

W piątek, 10 maja, Paweł Sztarbowski (zastępca dyrektora ds. programowych) będzie reprezentował Teatr Powszechny w debacie pt. "Nowe geografie kulturalnej Europy". Udział w spotkaniu wezmą także: Piersandra Di Matteo (ERT Emilio Romagna Teatro Fondazione, Bolonia), Mohammad Al Attar (dramaturg z Syrii stale współpracujący z berlińskim Volksbühne, niedługo rozpocznie pracę nad nowym spektaklem w Teatrze Powszechnym w Warszawie), Mattias Andersson (dyrektor artystyczny Backa Teater w Göteborgu) i Spyrus Andreopoulos (Motus Terrae - Centre for Arts in Public Space, Ateny).

Z kolei w sobotę, 11 maja w Backa Teater zaprezentujemy spektakl "Lawrence z Arabii" w reż. Weroniki Szczawińskiej (na zdjęciu). Po pokazie spektaklu odbędzie się również otwarta dyskusja z reżyserką i zespołem aktorskim.

Konferencja jako cykl debat, wykładów i wydarzeń artystycznych organizowana jest przez Backa Teater i Uniwersytet w Göteborgu. Jej celem jest badanie procesu partycypacyjnego w sztukach performatywnych, który może tworzyć unikatową przestrzeń międzykulturowych spotkań. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu "Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe", który opiera się na długofalowej współpracy europejskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych (2017-2020). Teatr Powszechny jest jednym z partnerów projektu, razem z Fundacją Strefa WolnoSłowa, Ośrodkiem Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego oraz teatrami i instytucjami z Włoch, Francji, Grecji, Szwecji, Albanii i Belgii.

Projekt współfinansowany ze środków programu "Kreatywna Europa" Unii Europejskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji