Artykuły

Warszawa. W maju odbędzie się Jarmark Moniuszkowski

5 maja to data wyjątkowa. Właśnie wtedy przypada 200. rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Tego dnia warszawska ulica Moniuszki zamieni się w tętniący życiem, rozśpiewany i roztańczony Jarmark Moniuszkowski.

Na ulicznej scenie artyści zaprezentują utwory Moniuszki w najróżniejszych aranżacjach, będzie można też wysłuchać koncertu chóru Filharmonii Warszawskiej. Niespodzianką będzie oryginalny koncert carillonów Andrzeja Praisa z Poznania, a tancerze w strojach z epoki porwą nas do wspólnego poloneza. Podczas Jarmarku nie zabraknie też przysmaków inspirowanych przepisami z czasów artysty.

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia towarzyszące

Na przystawkę, w samo południe polecamy koncert najpopularniejszych dzieł Stanisława Moniuszki m.in. uwertura do opery Halka, Mazur z opery Straszny Dwór, uwertura do opery Verbum nobile oraz liczne arie, pieśni i duety.

O godzinie 17.00, w sali Kameralnej zaserwujemy danie główne: unikatowy spektakl na cztery fortepiany, w wykonaniu międzynarodowego zespołu Vlasty Traczyk "Eight Hands Quartet", a także koncert multimedialny "I like Moniuszko".

Szczegółowe informacje o Jarmarku Moniuszkowskim na: http://polskiemedia.org/moniuszko-na-moniuszki-zapraszamy-na-wyjatkowe-urodziny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji