Artykuły

Katowice. Teatr na święta

W świąteczny weekend, między piątkiem a Niedzielą Wielkanocną, teatry przeważnie są pozamykane. Ale niektóre z nich otwierają się dla widzów w lany poniedziałek. Sprawdźcie, które i co proponują.

Katowicki Teatr Śląski zaprasza na "Wiele demonów" [na zdjęciu] w reż. Jacka Głomba - kryminalną komedię podszytą tajemniczością na podstawie powieści Jerzego Pilcha Miejscem akcji jest wyimaginowana Sigła na Śląsku Cieszyńskim. W miasteczku trwa odwieczna "wojna" luteranów z katolikami. Świat staje do góry nogami, kiedy jedna z sióstr Mrak, Ola, córka pastora, znika bez śladu. Jej poszukiwania burzą dobrze znany porządek panujący wśród mieszkańców. Jest onirycznie, nastrojowo, czasem strasznie, a czasem śmiesznie. Ciekawe aktorstwo zespołowe. Początek o godz. 17, bilety: 45-60 zł.

Prowadzony przez Piotra Wiśniewskiego Teatr Żelazny w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach-Piotrowicach zagra tego dnia najnowszy wyprodukowany przez siebie tytuł, czyli "Biwakowe lowe". Sztukę napisała Marta Marzęcka-Wiśniewska (jest to jej pisarski debiut), a wyreżyserował ją szef Żelaznego. I to zagra dwukrotnie - o godz. 15 i 19. Bohaterki sztuki, Mariola i Janina, to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego. Dojrzałe, przyzwyczajone do mniejszych lub większych wygód wyprawiają się na biwak. Siostrzana eskapada zamieni się w ciekawe rozmowy o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach i o tym, co je łączy i dzieli. Leśna przygoda kompletnie odmieni życie bohaterów. W obsadzie: Paweł Okraska, Paulina Napora i Małgorzata Maślanka. Bilety: 50 zł.

W Korezie będzie można zobaczyć kultowy już "Scenariusz dla 3 aktorów" w obsadzie: Mirosław Neinert, Hubert Bronicki i Da-riusz Stach (godz. 17, bilety: 40-50 zł), a w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej nową wersję farsy "May-day" (godz. 19, bilety: 4OL0 zł.) Bielska Banialuka oferuje rodzinom z dziećmi "Tomcia Paluszka" (godz. 11, bilety: 17-22 zł).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji