Artykuły

Bydgoszcz. Festiwal Andrzeja Zauchy w nowej odsłonie

Festiwal "Serca bicie" organizowany jest w Bydgoszczy już po raz 11. Znamy program: będą koncerty, spektakl "Elling" krakowskiego Teatru Barakah, kabaret i... niespodzianka.

W tym roku usłyszymy nie tylko piosenki Andrzeja Zauchy, ale i utwory z tekstami Jacka Cygana. Festiwal zaprezentuje się w nowej odsłonie.

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" rozpocznie się 1 czerwca, nietypowo, bo od spektaklu w Teatrze Polskim. "Elling" to sztuka na podstawie powieści "Bracia krwi" norweskiego pisarza Ingvara Ambjorsena w realizacji krakowskiego Teatru Barakah (reżyseria: Anna Nowicka). Opowiada o dwóch mężczyznach, którzy muszą na nowo nauczyć się życia w wielkim mieście po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego.

2 czerwca w kinoteatrze Adria zobaczymy premierowy, 12. odcinek kabaretowo-musicalowego cyklu "Noce Waniliowych Myszy" pt. "QUO VADIS Magiczny Prodiżu" także w wykonaniu aktorów Teatru Barakah (reżyseria: Anna Nowicka, muzyka: Renata Przemyk). Spektakl przeniesie widzów do czasów PRL-u, gdzie bryluje Maryla Narodwicz, grozi Czerwony Generał i wraca duch szalonych lat osiemdziesiątych łudząco podobny do... Andrzeja Zauchy.

Tego samego dnia w Hotelu City odbędzie się wieczór autorski Jacka Cygana, artysta zaprezentuje, m.in., swoje wiersze.

Na poniedziałek, 3 czerwca, zaplanowano koncert galowy, który poprowadzi znany tekściarz. - Nie wiem jak, ale Krzysztofowi Wolsztyńskiemu (pomysłodawcy i organizatorowi festiwalu - przyp. red.) udało się zaprosić gwiazdy, które - dobrze o tym wiem - mają terminarze zapełnione po brzegi na najbliższe dwa lata - mówi Jacek Cygan.

Niektórzy artyści będą być może młodsi od uczestników, ale to same znane i uznane nazwiska. Wystąpią: Monika Brodka, Kasia Moś, Igor Herbut, Wojtek Myrczek, Michał Szpak i Aga Zaryan.

Podczas koncertu usłyszymy nie tylko piosenki Andrzeja Zauchy, ale także utwory z tekstami Jacka Cygana.

- Po to, by poszerzyć repertuar i dać szansę młodym twórcom na sprawdzenie się w interpretacji dobrze znanych piosenek - mówi tekściarz. Podczas koncertu galowego "Zaucha u Cygana" w Operze Nova wystąpią młodzi muzycy (wyłonieni spośród blisko 50 tych, którzy zgłosili się na przesłuchania): Aleksandra Dzierżawska, Klaudia Kaczyńska, Alicja Kuszowska, Emilia Lech, Klaudia Marzec, Jagoda Różycka, Valentina Taran i Mateusz Wiśniewski. Bilety na portalu ebilet.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji