Artykuły

Wrocław. Zgłoś się na warsztaty z pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza zapisy na bezpłatne warsztaty Grupy Otwartej, które w maju poprowadzi Monika Rostecka. Tematem przewodnim zajęć będzie "Ożywić nieożywione".

Celem zajęć jest poszerzenie możliwości odczuwania swojego ciała, sposobu postrzegania zjawisk, komunikacji ze światem materii ożywionej i nieożywionej.

W trakcie warsztatów wykorzystane zostaną m.in. elementy techniki pantomimy i tańca współczesnego. Uczestnicy zajęć będą odkrywali zarówno zasady kompozycji choreograficznej, jak i podejmą się prób budowania postaci w teatrze ruchu. W pracy korzystać będziemy z techniki oddychania metodą Strelnikovej.

Działania podjęte podczas warsztatów "Ożywić nieożywione" będą zmierzały do pokazu powarsztatowego, którego osią dramaturgiczną będą ludzkie relacje i wpływ, jaki mogą na nie wywierać przedmiotów codziennego użytku - świadkowie naszych doświadczeń i emocji. Przyjrzymy się temu, czy przedmioty, z którymi jesteśmy blisko i do których jesteśmy przywiązani, wpływają na ludzi, czy tylko ludzie wpływają na nie.

Warsztaty odbywać się będą w: poniedziałki i czwartki, w godz. 17:00-19:00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16).

Informacje i zapisy: pio.soroka@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja

Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.

Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu UMWD.

Na zdjęciu: Monika Rostecka

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji