Artykuły

Gościnnie operetka i warszawski spektakl

Pod koniec stycznia na płocką publiczność czekają dwie "gościnne" propozycje kulturalne. Na scenie płockiego teatru zespół Teatru Buffo wystawi komedię Boeing, Boeing, a Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka pokaże Zemstę nietoperza.

24 stycznia do Płocka przyjadą ze spektaklem Boeing, Boeing aktorzy z Teatru Studio Buffo. W obsadzie są m.in.: Rafał Królikowski na zmianę z Łukaszem Simlatem, Szymon Bobrowski, Dominika Figurska, Katarzyna Ankudowicz, Cezary Kosiński. Spektakl w reżyserii Gabriela Gietzky'ego, który asystował Krystianowi Lupie podczas pracy nad Wymazywaniem i Azylem i realizował przedstawienia w najważniejszych teatrach w Polsce, będzie wystawiony dwa razy. Bilety kosztują 100 złotych.

Boeing, Boeing to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego, którą obejrzeli widzowie w 55 krajach świata. W 1991 sztuka została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień - 17500. W 2008 roku nagrodzona została prestiżową Tony Awards - odpowiednikiem Oscara w świecie teatru. Opowiada historię Maksa, którego życie uczuciowe i erotyczne regulowane jest przez międzynarodowy rozkład lotów... Maks ma aż trzy narzeczone, wszystkie są stewardesami, a każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej, choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej, Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych, które zresztą, jak twierdzi, kocha jednakowo... Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili? O tym przekonają się wszyscy ci, którzy zdecydują się zobaczyć spektakl.

Zespół Mazowieckiego Teatru Muzycznego Operetka będzie gościł w Płocku 30 stycznia z jedną z najbardziej znanych operetek na świecie - Zemstą nietoperza Johanna Straussa. Jej premiera odbyła się w Wiedniu, w 1874 roku. Akcja rozgrywa się u schyłku XIX wieku w modnym kurorcie pod Wiedniem. Opowiada o perypetiach zamożnego bankiera Gabriela von Eisensteina oraz jego żony Rozalindy, adorowanej przez byłego kochanka - śpiewaka Alfreda. Niemałą rolę odgrywają tu pokojówka Rozalindy Adela i przyjaciel bankiera dr Falk, który snuje misterną intrygę. Jak zwykle w operetkach wszystko kończy się dobrze, a w pamięci pozostają piękne straussowskie melodie, z których szczególną popularnością cieszy się aria Adeli "ze śmiechem", walc Rozalindy "Mit mir so spät" czy kuplety księcia Orlovsky'ego. Reżyserem operetkowego spektaklu jest Wiesław Ochman.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji