Artykuły

Radom. Nadchodzi premiera "Makbeta"

30 marca na dużej scenie Teatru Powszechnego premiera "Makbeta" w reżyserii Katarzyny Deszcz.

Czy zdołałbyś się zatrzymać, kiedy cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki i tylko jeden krok dzieli cię od osiągnięcia tego, o czym zawsze marzyłeś? Nie podjąłbyś ryzyka, wiedząc, że okazja może się nie powtórzyć, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobi to za ciebie ktoś inny? Przecież jutra może nie być, więc ważne jest tu i teraz.

Szekspirowski "Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek.

W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

"Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją. Pozycja obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy!

Premiera - 30 marca godz. 18.00, duża scena

Kolejne spektakle: 31 marca godz. 18.00, 2, 3 kwietnia godz. 11.00

***

William Shakespeare

MAKBET

Przekład Stanisław Barańczak

Reżyseria Katarzyna Deszcz

Scenografia Andrzej Sadowski

Muzyka Krzysztof Suchodolski

OBSADA:

MAKBET - Jarosław Rabenda, LADY MAKBET- Maria Gudejko, WIEDŹMY - Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Katarzyna Dorosińska, SEYTON - Przemysław Bosek, BANQO- Marek Braun, ROSSE - Mateusz Kocięcki, DUNCAN - Piotr Kondrat, MORDERCY - Wojciech Ługowski, Michał Węgrzyński, LENOX - Adam Majewski, DONALBAIN - Mateusz Michnikowski,

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji