Artykuły

Kraków. Teatr Nowy Proxima otwiera się na taniec

30 i 31 marca Teatr Nowy Proxima zaprasza na premierę "Końca śmierci" w reżyserii i choreografii Tomasza Bazana.

Koniec śmierci" w reżyserii i choreografii Tomasza Bazana z udziałem Krystyny Lamy Szydłowskiej i Patryka Rybarskiego to opowieść o ciele i zapisanej w nim historii.

Ciało interesuje Bazana nie tylko w jego aspekcie materialnym, ale przede wszystkim jako nośnik pamięci, i to zarówno tej genetycznej, jak i psychofizycznej. To zbiór danych, które przetwarzane w czasie rzeczywistym stanowią o bycie jednostki, jak i całych złożonych społecznościach.

W spektaklu zobaczymy wicemistrza świata w pole dance Patryka Rybarskiego, który swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak : "Metro", "Koty", "Taniec Wampirów", "Upiór w Operze". Partneruje Patrykowi Krystyna Lama Szydłowska, znakomita choreografka, performerka i tancerka związana m.in. ze Starym Browarem w Poznaniu.

***

Szanowni Państwo,

W ostatnich latach obserwujemy niezwykle intensywny rozwój polskiego tańca, który staje się być może najciekawszym i najbardziej progresywnym obszarem polskich sztuk performatywnych.

Doceniając twórczość artystów zaangażowanych w rozwój tańca w różnych jego formach i odmianach, chcemy stworzyć przestrzeń, w której choreografowie i tancerze będą mogli realizować swoje projekty artystyczne. Zdając sobie sprawę z instytucjonalnych ograniczeń i finansowych trudności, z jakimi borykają się choreografowie i tancerze w Polsce, chcemy otworzyć Teatr Nowy Proxima w Krakowie na taniec.

Począwszy od 2019 roku chcielibyśmy produkować każdego roku przynajmniej jeden spektakl taneczny, do stworzenia którego zapraszać będziemy zarówno uznanych polskich choreografów i tancerzy, jak i debiutantów. Pierwsza odsłona Nowej Sceny Tańca to zaplanowana na 30 i 31 marca premiera spektaklu "Koniec śmierci" w reżyserii i choreografii Tomasza Bazana - pisze - pisze Piotr Sieklucki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji