Artykuły

Świętowanie urodzin miasta w teatrze

7 marca przypada 689. rocznica lokacji miasta Tarnowa. Jubileusz tarnowianie mają szansę świętować lirycznie i z humorem, bowiem w dniu tym o godz. 20 Teatr im. L. Solskiego zaprasza do swojej siedziby na Dużą Scenę na autorski spektakl Łukasza Fijała "Starsi Panowie znów",

powstały w oparciu o piosenki i sceny dialogowe Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Bezpłatne wejściówki można pobierać w teatralnej kasie, przy czym jedna osoba może otrzymać maksymalnie cztery.

Przedstawienie Łukasza Fijała składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów i Kabaretu Jeszcze Starszych Panów, tworząc dynamiczną i barwną opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu. W scenariuszu ujęto znane utwory, takie jak "Tango kat", "S. O. S." czy "Upiorny Twist", jak również te mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: "Ballada jarzynowa" czy "Zosia i ułani".

W czwórkę bohaterów nieustannie poszukujących szczęścia wcielają się Matylda Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Kamil Urban i Ireneusz Pastuszak. Na scenie towarzyszy im gościnnie pianista Piotr Niedojadło.

Spektakl będzie można obejrzeć także 8 marca w wyjątkowej cenie z okazji Dnia Kobiet - 15 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji