Artykuły

USA. Hubert Zapiór w konkursie MET

Hubert Zapiór to 25-letni śpiewak z Brzeska. Jest studentem słynnej i prestiżowej The Juilliard School w Nowym Jorku. Został półfinalistą konkursu Metropolitan Opera i 24 kwietnia po raz pierwszy zaśpiewa na głównej scenie The Metropolitan Opera w półfinale Narodowych Przesłuchań.

Urodził się w 1993 roku w Brzesku, śpiewać zaczął w szkole podstawowej. Wzorem dla niego była starsza o pięć lat siostra Justyna, zbierająca nagrody w konkursach piosenki.

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Ukończył również Program Kształcenia Młodych Talentów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Od 2017 r. studiuje w The Juilliard School w Nowym Jorku; ukończy ją w maju. Jego największym marzeniem jest śpiewać na największych scenach muzycznych świata, tak jak jego idol Mariusz Kwiecień. Ma ku temu wszelkie predyspozycje: piękny głos, aktorskie zacięcie i kompetencje.

- Śpiewanie to największa radość mojego życia. To śpiew zaprowadził mnie w miejsce, bez którego nie mogę sobie teraz wyobrazić mojego życia. Na scenę - mówi Hubert Zapiór.

25-latek został półfinalistą konkursu Metropolitan Opera i 24 kwietnia po raz pierwszy zaśpiewa na głównej scenie The Metropolitan Opera w półfinale Narodowych Przesłuchań. 22 i 28 kwietnia zaśpiewa zaś w Nowym Jorku tytułową rolę "Don Giovanniego" Mozarta.

W rodzinnym Brzesku od dwóch lat zaprasza na koncerty w Pałacu Goetzów. Czterech występów wysłuchało ponad tysiąc osób. Przybliża w ten sposób słuchaczom muzykę klasyczną w przystępny sposób i zaprasza wybitnych artystów z całej Polski.

Podczas ostatniego koncertu, 27 sierpnia 2018 roku, zachęcał do pomocy swojemu koledze Jędrkowi Rosie. Udało się wtedy zebrać kilkanaście tysięcy złotych na zakup nowych protez.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji