Artykuły

Katowice. Spotkanie z Łukaszem Chotkowskim

16 marca o godz. 17.50 (po pierwszym tego dnia pokazie spektaklu "Pod presją") w Teatrze Śląskim w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Chotkowskim poświęcone jego debiutanckiej powieści "Męskość. Opowieść o uzależnieniu" (wyd. ADiT).

Spotkanie z Łukaszem Chotkowskim poprowadzi Miłosz Markiewicz, kierownik literacki, a fragmenty powieści przeczyta aktor Teatru Śląskiego, Mateusz Znaniecki. Dyskusja odbędzie się na pierwszym piętrze foyer Dużej Sceny. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książkę.

Akcja powieści dzieje się w ciągu kilkunastu godzin w czasie medytacji w aśramie w Nepalu. Bohater, trzydziestopięcioletni warszawiak pochodzenia żydowskiego, podejmuje próby przekroczenia własnego wstydu, który przestaje jawić się jako deprecjonujący . W procesie obserwacji umysłu odkrywa, że prawdziwym źródłem siły nie jest stereotypowa "męska odwaga", równoznaczna z brawurą, ale samoakceptacja słabości. Uważność bohatera bierze swój początek w obserwacji ciała. Powtarzające się jak mantra opisy warunków atmosferycznych i oddechu w trakcie medytacji stanowią swoiste stacje - jedyne stałe punkty w drodze "do siebie".

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji