Artykuły

Płock. "Dwa teatry" na Dzień Teatru

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru płocka scena świętować będzie w kwietniu. Uświetni go premiera sztuki Jerzego Szaniawskiego "Dwa teatry" w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

- Bardzo lubię Szaniawskiego, a "Dwa teatry" to dobra sztuka. Absolutnie może zainteresować i dzisiaj, i teraz. To takie rzecz o teatrze i o jego twórcach. Poza tym Szaniawski jest patronem naszej sceny, a to zobowiązuje - mówi Mokrowiecki.

Komu dotąd nie udało się dostać biletu na spektakl muzyczny "M. Zimińska" [na zdjęciu] opowiadający o urodzonej w Płocku aktorce i gwieździe międzywojnia Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej, ma szansę zobaczyć przedstawienie w marcu. Teatr bierze także udział w akcji "Polska - zobacz więcej - Weekend za pół ceny". 15 i 17 marca bilety na spektakle "Myszy Natalii Mooshaber" kupimy w promocyjnych cenach.

Przypomnijmy, że "Dwa teatry" już gościły w repertuarze naszego teatru. W 1984 roku spektakl przygotował Jerzy Stępniak. W 2012 roku widzieliśmy "Żeglarza" Jerzego Szaniawskiego, którego wyreżyserował Maciej Kowalewski, również z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Marek Mokrowiecki nie pierwszy raz sięga do Szaniawskiego. W 2000 roku płocka widownia mogła oglądać na małej scenie "Zaszczepiłem mu tego motylka, panowie" wg "Opowiadań Profesora Tutki" w reżyserii i adaptacji Mokrowieckiego. Zagrał role Narratora i Doktora. Obok niego wystąpili Jacek Mąka i Hanna Zientara.

Autorką scenografii do najnowszej realizacji "Dwóch teatrów" jest Aleksandra Szermuch. Muzyki - Krzysztof Misiak (nowy kierownik muzyczny płockiej sceny). W roli dyrektora Teatru Małe Zwierciadło wystąpi Krzysztof Bień. Mariusz Pogonowski zostanie dyrektorem Teatru Snów. Chłopca z deszczu zagra Szymon Kołodziejczyk. Wystąpią także: Barbara Misiun, Julia Chętkowska, Hanna Zientara-Mokrowiecka, Magda Tomaszewska, Sylwia Krawiec. Gościnnie Adam Gradowski i Ewa Pietrzak.

Do marcowego repertuaru płockiej sceny powraca sztuka "Dzikie żądze" w reżyserii Stefana Friedmanna. Będą też "Szalone nożyczki" oraz komedia "Nic nie gra", która swoją premierę miała w sylwestrowy wieczór. 15 marca (godz. 11.00 i 19.00) i 17 marca (godz. 19.00) odbędą się trzy spektakle "Myszy Natalii Mooshaber". Bilety na nie objęte są akcją promocyjną "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny" i będą kosztować 10 zł (na spektakl poranny) i 15 zł (na spektakle wieczorne).

8 marca na Dzień Kobiet w Piekiełku zabrzmią piosenki Wojciecha Młynarskiego. W spektaklu "Młynarskiego ciut się chce" zaśpiewają: Julia Chętkowska, Hanna Chojnacka-Gościniak, Szymon Kołodziejczyk. Zagrają: Krzysztof Misiak (gitara) i Dominik Zachaj (pianino, akordeon).

10 marca zobaczymy przedstawienie gościnne. W komedii kryminalnej "Przygoda z ogrodnikiem" wystąpią m.in. Anna Mucha i Michał Sitarski. 16 marca odbędzie się koncert Michała Bajora "Od Kofty do Korczaka". Dla najmłodszych widzów w marcu teatr gra: "Pchłę Szachrajkę", "Królewnę Śnieżkę" i "Kopciuszka".

Cieszący się powodzeniem spektakl "M. Zimińska", w którym piękne piosenki Miry wspaniale wykonuje Magdalena Tomaszewska i towarzyszący jej zespół muzyczny pod egidą Edwarda Bogdana, obejrzymy 23 i 24 marca. Prapremiera "M. Zimińskiej" została nominowana do Wydarzenia Roku 2018 w kategorii kultura, w plebiscycie "Tygodnika Płockiego".

Trwają też próby do zaplanowanego na kwiecień przedstawienia "Związek otwarty" Dario Fo, które przygotowuje Mariusz Pogonowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji