Artykuły

Poznań. Lidia Pronobis laureatką konkursu Modjeska Calling

Lidia Pronobis została laureatką tegorocznego konkursu dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich im. Heleny Modrzejewskiej Modjeska Calling w Teatrze Polskim w Poznaniu. Laureatka jest Absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i aktorką Teatru Narodowego w Warszawie.

Główną nagrodę przyznało jury w składzie Maja Komorowska, Teresa Kwiatkowska oraz Michał Kaleta. Jurorzy docenili Lidię Pronobis za monolog Porcji z "Kupca Weneckiego".

Gala finałowa III edycji Modjeska Calling odbyła się 26 lutego 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Na scenie zaprezentowało się 10 aktorek i aktorów - Joanna Derengowska (monolog Lady Makbet, Makbet), Justyna Fabisiak (monolog Ofelii, Hemlet), Anna Kaszuba (monolog Desdemony, Otello), Paulina Komenda (monolog Rozalindy, Jak wam się podoba), Piotr Kramer (monolog Desdemony, Otello), Katarzyna Pietruska (monolog Rozalindy, Jak wam się podoba), Lidia Pronobis (monolog Porcji, Kupiec wenecki), Jagoda Siegień (monolog Izabelli, Miarka za miarkę), Anna Siek (monolog Hermiony, Zimowa opowieść), Mirosława Żak (monolog Katarzyny, Henryk VIII).

Wszystkim finalistom bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

Konkurs dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich im. Heleny Modrzejewskiej Modjeska Calling w Teatrze Polskim w Poznaniu odbył się już po raz trzeci. Powstał z chęci upamiętnienia Heleny Modrzejewskiej, aktorki światowej sławy, której talent i ofiarność zaznaczyły się istotnie w dziejach Teatru Polskiego w Poznaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji