Artykuły

Musical "Metro" ma 28 lat. Jak potoczyły się losy osób z premierowej obsady?

30 stycznia 2019 roku minęło 28 lat od premiery musicalu "Metro", w którym wtedy wystąpili wyłonieni z castingów młodzi ludzie. W premierowej obsadzie spektaklu znaleźli się m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec i Robert Janowski, którzy z czasem stali się gwiazdami o których możemy przeczytać w kolorowej prasie - pisze Maciej Łukomski w portalu Strefalifestyle.pl.

Niewiele natomiast się mówi w mediach o pozostałych członkach premierowej obsady "Metra", którzy także na koncie mają wiele sukcesów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyły się losy tych osób po odejściu z musicalu "Metro".

ALICJA BORKOWSKA

Od małego chciała być artystką. I marzenie się spełniło. Dostała się do premierowej obsady "Metra". Po występach z musicalem na Broadwayu, wyjechała na kilka lat do Londynu. Do Polski wróciła po 11 latach. Wystąpiła w wielu polskich serialach, m.in.: "Klan", "Kasia i Tomek", "Diagnoza". Współpracowała z argentyńskim Teatrem "Buenos Aires Tango". Zagrała w filmach Nicka Cleara, Mai Lee i Petera Greenawaya. Występuję w składzie zespołu Barrio Loco i w musicalu "Polita". Współpracuję z trio jazzowym Piotra Rodowicza. Nagrała dwie solowe płyty.

W 2013 roku artystka dostała udaru mózgu. Na pomoc ruszyli przyjaciele z "Metra", którzy postanowili się na jeden wieczór zebrać i zagrać po latach "Metro" w premierowej obsadzie. Dochód ze spektaklu przeznaczono na leczenie aktorki. Dziś artystka na szczęście cieszy się zdrowiem.

***

MONIKA AMBROZIAK

Od zawsze chciała śpiewać. W 1990 roku wygrała eliminacje do musicalu "Metro" i zagrała w spektaklu rolę rezolutnej grubaski. Przez 25 lat związana była z Teatrem Studio Buffo, gdzie wystąpiła we wszystkich jego produkcjach. Ma na swoim koncie również współpracę m.in. z Kasią Kowalską i Nazarem. Po zagraniu ponad 2000 spektakli "Metra", rozstała się w 2015 roku z teatrem. Dziś razem ze swoim partnerem Krzysztofem Rymszewiczem (byłym artystą Teatru Studio Buffo), mieszka i pracuje w Szwecji. W lutym zobaczymy ją na ekranach polskich kin w drugiej części filmu "Kobiety mafii" w reżyserii Patryka Vegi.

***

JOANNA JAGŁA (DARK)

Ukończyła studia na wydziale pedagogiki UW. Dwa razy próbowała dostać się do szkoły teatralnej. W musicalu "Metro" zagrała "blondynę z "murzyńskim głosem". Wystąpiła w 500 pokazach tego najsłynniejszego polskiego musicalu. Potem wkroczyła w świat mody. W 1995 roku nagrała swoją pierwszą płytę - "Nie bój się latania". Zaśpiewała również piosenkę czołówkę do "Króla Lwa". Wystąpiła w filmie "To ja złodziej". Ma na swoim koncie cztery płyty. Występuję z recitalami i jest gościem na wielu koncertach.

***

KRZYSZTOF ADAMSKI

Uprawiał akrobatykę, lekkoatletykę, tańczył w Zespole Pieśni i Tańca "Bałtyk" w Koszalinie. W 1990 roku wygrał eliminację do musicalu"Metro", w którym tańczył. Jego popisowym numerem w tym spektaklu było salto ze ściany, które wykonał jako pierwszy człowiek w Polsce. Z "Metrem" związany był do 1997 roku. Potem zagrał m.in. w musicalu "Fame" w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. Tańczył w "Halce" w Teatrze Wielkim. Był również choreografem do wielu filmów, programów TV i spektakli, a także reżyserem wielu eventów, które przygotował m.in. dla BMW, AVON, Galerii Mokotów czy TV HBO. Stworzył show dla największego domu mediowego na świecie Starcom. Od marca 2014 jest choreografem i trenerem aktorskim w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Założył także Kris Crew - zespół tancerzy, który bierze udział w wielu eventach.

***

MICHAŁ MILOWICZ

Zanim dostał się do "Metra", studiował AWF i tańczył break dance w klubach "Stodoła" i "Hybrydy". W musicalu zagrał Niemca. Do 2001 roku występował w "Metrze" i grał w spektaklach Teatru Studio Buffo. Po odejściu z musicalu, zagrał m.in. w sitcomie "Lokatorzy" i filmie "Kac Wawa". Wziął również udział m.in. w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami". Od kilku lat razem z rodziną prowadzi agencję developerską "Milowicz Development". Występuję również na deskach Teatru Capitol i w całej Polsce m.in. ze spektaklem "Mayday 2".

***

MAGDALENA DEPCZYK

Przed występami w "Metrze", pracowała jako instruktor tańca w domu kultury. Z musicalem "Metro" związana była 26 lat - najdłużej z premierowej obsady. Zagrała w ok. 2100 spektaklach. Z "Metrem" rozstała się w 2017 roku. Na co dzień współpracuję z agencjami eventowymi, tworząc scenariusze pokazów mody, ceremonii otwarcia itd.

***

GRZEGORZ KOWALCZYK

Tańczył taniec towarzyski, trenował karate, uczęszczał do studium kulturalno - oświatowego we Wrocławiu. A w 1990 roku dostał się do musicalu "Metro", w którym tańczył w 1300 spektaklach. Można było go również oglądać we wszystkich przedstawieniach Teatru Studio Buffo. Na początku nowego stulecia, odszedł z teatru. Po odejściu z "Metra", wystąpił w wielu polskich serialach i filmach, m.in.: "Złotopolscy", "Samo życie", "Generał Nil", "Diagnoza", "Komisarz Alex", "Git", "Wyklęty".

***

VIOLETTA KLIMCZEWSKA

Zanim rozpoczęła swoją przygodę z "Metrem", tańczyła w Teatrze Wielkim. Po występach z "Metrem" na Broadwayu, tancerka została w Ameryce. Przez wiele lat tańczyła w Metropolitan Opera. Jest pedagogiem tańca. Współpracuję m.in. z Operą Nova w Bydgoszczy.

***

BARBARA MELZER

Absolwentka Studium wokalnego. Zanim dostała się do "Metra" pracowała jako przedszkolanka. W "Metrze" zagrała dziewczynę z chóru kościelnego o "anielskim sopranie". Występowała w spektaklach Teatru Studio Buffo. Z musicalem rozstała się w 2002 roku. Jest współzałożycielką kwartetu "Szafa Gra", z którym występuję od 2002 roku. Od tamtej pory wystąpiła w kilku musicalach Teatru Muzycznego Roma: "Koty", "Upiór w operze", "Mamma Mia!". Obecnie w Teatrze Syrena występuję w musicalu "Czarownice z Eastwick". Grała także m.in. w spektaklach Teatru Komedia w Warszawie i Teatru Muzycznego we Wrocławiu. Zajmuję się również dubbingiem.

***

WOJCIECH DMOCHOWSKI

Ukończył Technikum Mechaniczne. Z musicalem "Metro", w którym zagrał syna "bogatego tatusia" związany był 12 lat. Po odejściu z "Metra" przez 10 lat wcielał się w rolę Eryka w programie dla dzieci "Domisie". Występował na deskach Teatru Muzycznego Roma, m.in. w: "Akademii Pana Kleksa", "Kotach" i "Grease". Śpiewał główne role w filmach animowanych, m.in.: "Shrek", Dzwonnik z Notre Dame". Zagrał w wielu polskich serialach m.in.: "Kryminalni", "M jak miłość" oraz filmie "Sztos 2". Współpracuję z agencjami reklamowymi i studiami nagraniowymi, śpiewając w reklamach.

*

DENISA GEISLEROVA

Urodziła się w Bratysławie, gdzie skończyła szkołę teatralną. Z "Metrem" rozstała się w latach 90. Występowała w musicalu "Fame" i "Panu Twardowskim" w stołecznym Teatrze Komedia. Obecnie mieszka w Kopenhadze i pracuję w firmie związanej z branżą turystyczną.

Dziś w musicalu "Metro" występuję kolejne pokolenie młodych ludzi. W obecnej obsadzie możemy zobaczyć m.in.: Natalie Kujawę, Natalię Srokocz, Jerzego Grzechnika, Ole Kosińską, Kubę Józefowicza, Pawła Orłowskiego i Łukasza Trausolta.

Do stycznia 2019 roku zagrano 2200 spektakli musicalu "Metro".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji