Artykuły

Poznań. Rozmównica PTT: "Co nam każe tańczyć?"

14 lutego, w ramach Rozmównicy, mamy dla Państwa dwie dopełniające się propozycje - pragniemy połączyć dyskusję o tańcu i doświadczanie tańca w jednym wieczorze - informuje Polski Teatr Tańca. Początek o godz. 18.30.

Pierwszą część naszego spotkania z Państwem wypełni rozmowa z prof. Romanem Kubickim, filozofem, prof. nauk humanistycznych, autorem artykułu w monografii jubileuszowej, przygotowanej z okazji jubileuszu 45-lecia Polskiego Teatru Tańca oraz tancerzem i performerem Arturem Bieńkowskim, niegdyś należącym do zespołu Polskiego Teatru Tańca, obecnie - do Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Będziemy wspólnie szukać powodów, dla których tańczymy, odpowiadać na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że każdy - prawie każdy - od czasu do czasu tańczy. Przyjrzymy się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaka spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności.

Około 19.30 startujemy z DANCING POZNAŃ - POTAŃCÓWKĄ ZAKOCHANYCH. Na razie możemy zdradzić, że w formule proponowanej przez nas tanecznej zabawy mieszczą się momenty improwizacji w kontakcie, będącą techniką improwizacji opartą na wymianie energii, wykorzystaniu pędu i zabawie z grawitacją.

Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji