Artykuły

Wrocław. Zapisy na darmowe warsztaty pantomimiczne

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy ruszają zapisy na dwumiesięczny cykl warsztatów Grupy Otwartej w ramach projektu "Akcja: Edukacja 3.0". W marcu i kwietniu warsztaty pod hasłem "Interakcja" poprowadzi Mateusz Kowalski.

Zajęcia będą miały głównie charakter praktyczny, choć nie zabraknie na nich teorii i analiz wybranych przykładów w formie multimedialnej. Uczestnicy zajęć będą improwizować słowem, ciałem, formą, indywidualnie, w parach i zespołem. Złamią granicę między widzem i aktorem. Doświadczenie bezpośredniej interakcji z widownią w formie scenicznej czy plenerowej jest świetną lekcją, przełamaniem lęków. Powrót do formy scenicznej po spotkaniu oko w oko z widzem jest pewnego rodzaju powrotem do strefy komfortu, w której czujemy się pewniej, zapominamy o lękach, tremie... Kuszące jednak pozostaje ponowne złamanie tej granicy, wyjście poza strefę komfortu jest aktywną próbą zdobycia kolejnego doświadczenia, a co za tym idzie samorozwoju. Hasła jakie będą towarzyszyć w czasie warsztatów:

Daj się zaskoczyć, szczególnie samemu sobie.

Nie planuj reakcji, tylko reaguj na bieżąco.

Szukaj prawdy, bądź tu i teraz.

Zajęcia odbywać się będą w soboty, w godz. 16:00-20:00, w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

ZAPISY: Piotr Soroka, pio.soroka@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona, udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja

Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.

Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu UMWD.

Na zdjęciu: Mateusz Kowalski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji