Artykuły

Kielce. Zmiany w zespole Teatru Żeromskiego

Trzech nowych aktorów zasili od przyszłego sezonu zespół kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego. Z naszą sceną pożegna się ulubienica publiczności - Justyna Sieniawska, która zdecydowała się szukać swojego szczęścia w Warszawie.

W kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego szykują się zmiany - Justyna Sieniawska [na zdjęciu w "Teorbanie"] - laureatka ubiegłorocznej Dzikiej Róży, przyznanej przez publiczność, przenosi się do stolicy. - Mam nadzieję, że Justyna będzie u nas występować gościnnie - mówi Piotr Szczerski, dyrektor kieleckiej sceny. Czy zatrzymywał aktorkę? - Nie, jak można zatrzymywać kogoś, kto chce spróbować szczęścia w Warszawie i grać w serialach?

Na emeryturę odchodzi dwójka aktorów - Ewa Józefczyk i Andrzej Cempura, ale jak zapewnia Piotr Szczerski - zostają oni w zespole. Od września kielecki zespół zasili trzech etatowych aktorów - Paweł Sanakiewicz (aktor przez lata związany z krakowskim Teatrem Bagatela i lubelską sceną imienia Juliusza Osterwy) oraz Aneta Wirzinkiewicz (dotychczas współpracująca z Teatrem Ludowym w Krakowie) i Hubert Bronicki - absolwent krakowskiej szkoły teatralnej. Tego ostatniego aktora mogliśmy już oglądać na naszych deskach w głównej roli w spektaklu "Kłopot Pana Boga".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji