Artykuły

Słynne dzieło Franciszka Lehara znów w Warszawie

"Wesoła wdówka" Franciszka Lehara wchodzi w kwietniu na scenę Teatru Muzycznego "Roma" w gwiazdorskiej obsadzie wokalnej. Dyrekcja "Romy" zapewnia, że spektakl zostanie wystawiony tradycyjnie.

Dyrekcja Teatru Muzycznego "Roma" dotrzymuje słowa. Publiczności spragnionej tradycyjnej operetki, do której przyzwyczaiła się podczas rządów Bogusława Kaczyńskiego, zaserwuje w kwietniu "Wesołą wdówkę" Franciszka Lehara. Dzieło cieszące się powodzeniem niezależnie od miejsca i czasu, w którym jest wystawiane, otrzyma gwiazdorską obsadę.

Kto nie lubi operetki, przyjdzie do "Romy" na przebój ostatnich miesięcy, musical "Crazy For You", bez którego, jak się okazuje, "Wdówka" nie mogłaby być wystawiona. Przynajmniej tak jak zamierzają realizatorzy. Brakuje pieniędzy. Te, którymi wspomogły "Romę" władze miasta, okazują się na razie niewystarczające, a odważnego sponsora jak dotąd nie widać. Może kandydaci na dofinansowanie dzieła Lehara nie lubią operetki? Tymczasem na "Wdówkę" zarabia amerykański musical.

- "Wesoła wdówka", jako dzieło kanonu operetkowego gatunku, zostanie wystawiona tradycyjnie. Bez żadnych udziwnień. Będzie tylko nieco odświeżona w warstwie literackiej - zapewnia reżyser Tadeusz Wiśniewski. Reżyser i zarazem choreograf spektaklu okroił jedynie zbyt długie i mocno zwietrzałe dialogi.

Za pulpitem dyrygenckim, na zmianę z Tadeuszem Karolakiem, stanie znakomity kapelmistrz Ruben Silva, znany publiczności przede wszystkim ze spektakli w Warszawskiej Operze Kameralnej. Autorem projektu scenografii jest Paweł Dobrzycki, zaś kostiumów Irena Biegańska.

W pierwszej obsadzie premierowej 17 kwietnia zaśpiewają m.in. Grażyna Brodzińska i Bogusław Morka. W drugiej obsadzie (18 IV) usłyszymy m.in. Małgorzatę Długosz i Andrzeja Kostrzewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji