Artykuły

Szczecin. Premiera spektaklu "Być jak Beata" we Współczesnym

Spektakl "Być jak Beata" - inspirowany twórczością Beaty Kozidrak i grupy Bajm - zagości na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. Premiera odbędzie się w sobotę.

- To nie będzie spektakl tylko o Beacie Kozidrak, to nie będzie spektakl tylko o Polsce i tylko o nas. To będzie taki miks. Bardzo chciałabym zderzyć pewien rodzaj wrażliwości, którą ma w sobie Beata, z jej widzami - powiedziała dziennikarzom reżyser spektaklu Magda Miklasz. Dodała, że scenariusz opowiada głównie o "ludziach, którzy słuchają Beaty Kozidrak.

- Przez to może stworzyć się bardzo ciekawy obraz artysty, zanurzonego w Polsce ostatnich 40 lat - podkreśliła Miklasz.

Scenariusz, którego autorami są Piotr Domalewski i Żelisław Żelisławski, wykorzystuje teksty piosenek Beaty Kozidrak. Jak wyjawili twórcy, złożony jest z monologów postaci - przede wszystkim fanów muzyki artystki. W spektaklu będzie można dostrzec nawiązania do życia piosenkarki "na wielu

poziomach", także w warstwie kostiumowej.

- Przy wyborze piosenek do scenariusza - mając na uwadze to, że Bajm jest nadal aktywnym, koncertującym zespołem - nie chcieliśmy postawić tylko na hity, ale też wyciągnąć parę zapomnianych piosenek, przede wszystkim z lat 80., z płyty "Martwa woda" które wydawały nam się szalenie ciekawe - powiedział Żelisław Żelisławski.

W spektaklu - jak zapowiadają twórcy - zostaną wykorzystane także znane przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu, m.in. "Piechotą do lata", "Małpa i ja" czy "U stóp szklanych gór". Aktorom towarzyszyć będzie na scenie grający na żywo zespół muzyczny. Piosenki zostały zaaranżowane przez Tomasza Lewandowskiego.

- Zasadą aranżacji jest to, że nie zmieniamy linii melodycznej utworów, więc na pewno ktoś, kto zna piosenki - a znamy je wszyscy, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy - dobrze się w tym odnajdzie - powiedziała reżyser.

Premiera spektaklu odbędzie się na dużej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie, w sobotę o godz. 19. Swoją obecność zapowiedziała Beata Kozidrak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji