Artykuły

Kraków. Czas na taniec: "Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy"

15 stycznia o godz. 19 w Klubie Aktora SPATiF, spotkanie z cyklu Czas na Taniec! z Romaną Agnel i Agnieszką Gorczycą.

Już stało się tradycją, że w zimie Balet Cracovia Danza zaprasza na spotkanie CZAS NA TANIEC!, które poświęcone jest wspomnieniom o Pani Profesor Janinie Strzembosz, tancerce, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, ale też reżyserce, dyrygentce i dziennikarce radiowej. Życie Pani Profesor to historia XX wieku obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski. Ci, którzy zetknęli się ze zmarłą w grudniu 1991 roku artystką, tak wiele jej zawdzięczają, że nie sposób o niej zapomnieć.

Co takiego było w Pani Profesor, że Jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, chcą ją wspominać? Miała ogromną wiedzę, świetne doświadczenia zawodowe i wielki talent pedagoga. Ale przede wszystkim była dobrym człowiekiem. Wprowadziła w życie zawodowe wielu młodych adeptów sztuki, rozmiłowała ich w różnych gatunkach tańca.

Spotkanie Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy, które odbędzie się 15 stycznia, o godz. 19 w Klubie Aktora SPATiF, w Krakowie, Rynek Główny 41, wypełnią wspomnienia, tych którzy pracowali z Panią Profesor i tych, którzy byli jej uczniami. Gośćmi spotkania będą wychowankowie Pani Profesor. Ale przede wszystkim będziemy mówić o tych dziedzinach tańca, które miały dla Janiny Strzembosz duże znaczenie. Zaczniemy od tańca nowoczesnego i wyzwolonego o czym opowie Agnieszka Gorczyca. Będziemy mówić także o fascynacji tańcem hinduskim, co przybliży Romana Agnel. Nie zabraknie także dyskusji.

Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tańcem. Zarówno uczniów Pani Profesor, a także jej "artystyczne dzieci i wnuki" i wszystkich, którzy Ją znali, a także tych, którzy nie zdążyli poznać, a chcieliby dotknąć tej niezwykłej historii wspaniałej polskiej artystki.

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji