Artykuły

Poznań. Nowy sezon "Dzieciaków na Piętrze"

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Do tej pory z oferty skorzystało ponad 12 000 osób.

Nowy sezon Dzieciaków na Piętrze rusza pełną parą. Wybraliśmy najbardziej nietuzinkowe spektakle z całej Polski. W programie znajdą się klasyczne tytuły, bazujące na znanych postaciach. Obok księżniczki na ziarnku grochu, zobaczymy Baltazara Gąbkę, Reksia czy króla Maciusia. Wszystko podane w pięknej, czasem zaskakującej formie teatralnej.

Podczas warsztatów poruszymy nowe zagadnienia, jak zawsze stawiając na naukę przez zabawę. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cyrku, w laboratorium, w ogrodzie czy w kuchni. Do zobaczenia.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł

SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł

9.02.2019

g. 16:00 "Księżniczka na ziarnku grochu"

Fabryka Kultury

Nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!

Poza olbrzymią dawką humoru, opowieść uczy młodego widza wiary we własne możliwości.

Rodzina królewska tańcząca hip- hop, wspólne śpiewy, "taniec tortów" to tylko kilka z niespodzianek, które dla Was przygotowaliśmy.

g. 15:00 warsztaty cyrkowe

Cyrkowo.pl

Uczestnicy poznają tajniki nowego cyrku, zobaczą na czym polega żonglerka, kręcenie talerzami. Poznają różne sztuczki i triki.

--

23.02.2019

g. 16:00 "Co w szafie piszczy"

Teatr Fuzja

Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia, co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośki i Jasia. Spektakl zaskakuje różnorodnością form. Obok aktorów do życia budzą się lalki, ożywają przedmioty, maszerują skarpety. To feeria ruchu, barw, muzyki i słów.

Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

g. 15:00 warsztaty muzyczne "Muzyczny dom"

Jakub Woźniak/Zajafka/Teatr Fuzja

Wspólnie z dziećmi poszukamy dźwięków w przedmiotach codziennego użytku, a także przekonamy się czy możliwe jest muzykowanie na "byle czym"

--

9.03.2019

g. 16:00 "Porwanie Baltazara Gąbki"

Drama Studio

spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego.

Znakomity badacz i uczony Baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach. Zagadkę próbują rozwiązać - bohater i wynalazca - Smok Wawelski oraz jego przyjaciel - kucharz Bartoloni. Czy znajdą profesora i poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro, próbującym popsuć im szyki?

g. 15:00 warsztaty z eksperymentami "Abrakadabra"

Pracownia Wiatrak

Czy owoce i warzywa mogą wytwarzać prąd elektryczny? Czy woda może wspinać się do góry? Czy potraficie odszyfrować wiadomość zapisaną sekretnym pismem? Odpowiedzi na te oraz wiele innych intrygujących pytań znajdziecie, wykonując razem z nami zadziwiające eksperymenty i doświadczenia.

--

23.03.2019

g. 16:00 "Reksio"

Teatr Fuzja

Reksio - kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy.

Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z "Reksiem".

Inscenizacja: Anna Rozmianiec, reżyseria: Tomasz Rozmianiec, scenografia: Anna Rozmianiec, Ryszard Woźniak, lalki: Ewa Wawrow, muzyka: Artur Sosen Klimaszewski, piosenki: Jakub Woźniak, występują: Jakub Woźniak, Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Paweł Stachowczyk

g. 15:00 warsztaty florystyczne "Wiosenne szaleństwo"

Dorota Marciniak

Pachnące wiosną warsztaty florystyczne dla dzieci. Poznamy budowę oraz rodzaje kwiatów cebulowych. Stworzymy i zasadzimy wiosenny ogród.

--

13.04.2019

g. 16:00 "Król Maciuś I"

Teatr Figur

Opowieść o mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami i konfrontowaniu z porażką. Co będzie, jeśli wszystko NIE będzie dobrze? Jeśli zrobimy błąd? Co będzie, jeśli przegramy? Historia Maciusia jest pretekstem do tego, aby opowiedzieć o świecie, który nie jest jednoznaczny.

g. 15:00 warsztaty Teatr Papieru

Teatr Figur

Zapraszamy uczestników do zabawy z teatrem cieniowym i teatrem papieru. Zamienimy zwykły papier, kartkę czy karton w królewnę, smoka czy krasnoludka. Jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia.

--

18.05.2019

g. 16:00 "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

Historia napisana przez Kornela Makuszyńskiego, twórcę słynnego "Koziołka Matołka". Szewc Kopytko - uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka - lekkoducha i psotnika.

Adaptacja sceniczna i teksty piosenek: Jan Wilkowski, reżyseria: Stanisław Ochmański, scenografia: Przemysław Karwowski, muzyka: Jerzy Dobrzański w aranżacji Michała Makulskiego, występują: Maciej Gierłowski, Alicja Gierłowska, Ilona Zaremba, Anna Rau, Marek Huczyk, Krzysztof Fir, obsługa techniczna: Karol Szary, Piotr Grudzień

g. 15:00 warsztaty kulinarne "Pizzerki"

Pociąg do zdrowia

Dzieci poznają nowe smaki oraz uczą się dokonywać zdrowszych żywieniowych wyborów. Angażują wszystkie zmysły, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię.

--

08.06.2019

g. 16:00 "Pograjki" - koncert piosenek Teatru Fuzja

Wszyscy bohaterowie na jednej scenie? Ciocia Jadzia w towarzystwie Reksia i Żubra Pompika? Tak! To możliwe. Zapraszamy Was na wyjątkowe święto piosenki. Usłyszycie wszystkie utwory, które pokochaliście. Z pewnością będzie to Fuzyjna Bomba przepełniona humorem i pozytywną energią.

g. 15:00 warsztaty "Roziskrzone, owocowe żelki myjące"

Do dzieła

Zrobimy żelki, które nie tylko będą pięknie pachnieć, ale przede wszystkim dostarczą wiele radości przy tworzeniu, jak i późniejszej zabawie w kąpieli. Rękodzieło to doskonała zabawa i oryginalny prezent dla najbliższych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji