Artykuły

Sopot. Laureaci II Sopockich Konsekwencji Teatralnych

Jury II edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych, organizowanych przez Teatr BOTO przyznało nagrody i dwa honorowe wyróżnienia.

-> I nagrodę - Dużą Konsekwencję Teatralną - w wysokości 7 000 złotych spektaklowi "Hamlet. Sen" (na zdjęciu) Sławek Krawczyński, Anna Godowska: Święto Snów za oryginalną koncepcję interpretacyjną, powstałą w oparciu o pracę ze snami i nieświadomością, kanonicznego tekstu Shakespeare'a. Pogłębiona analiza intelektualna Sławka Krawczyńskiego współpracującego z choreografką - Anną Godowską, magnetyczna oprawa muzyczna Petera Łyczkowskiego, choreograficzna precyzja wielości aktorskich kreacji Borysa Jaźnickiego złożyły się na niezwykle poruszający spektakl, który dał nam - widzom, możliwość przeżywania wraz z Hamletem owego zalążka duchowego wyzwolenia, kiedy to forma "nie-być" jest tylko inną formą "być".

-> z uwzględnieniem głosów publiczności Jury zdecydowało się przyznać II nagrodę - Średnią Konsekwencję Teatralną - w wysokości 3 000 złotych spektaklowi "Wanda Wasilewska" w reżyserii Aleksandry Skorupy za niecodzienną lekcję historii, ukazanej z perspektywy Wandy Wasilewskiej - postaci, która dzięki rzetelnej grze aktorskiej Kamili Banasiak, strącona z ironicznego piedestału, ożywa i ukazuje nam swoje oblicze ludzkiej złożoności.

-> III nagrodę - Małą Konsekwencję Teatralną - w wysokości 2 000 złotych Jury przyznaje spektaklowi "Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji" w reżyserii (oraz solowej roli) Aleksandry Bożek-Muszyńskiej za zaproszenie widzów do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, co przyniesie czas, jeżeli uświadomimy sobie jego nieprzebłaganą ulotność. Za twórcze, intrygujące i oryginalne obrazy odrealnionej rzeczywistości, która dzięki hiperbolizacji formy estetycznej ekspresji stała się możliwą do zniesienia.

Jury zdecydowało się również przyznać dwa honorowe wyróżnienia:

-> za grę aktorską dla Macieja Rabskiego, który wcielił się w rolę Textora Texela w spektaklu "Kosmetyka wroga" w reżyserii Grzegorza Grecasa (Fundacja Teatr Układ Formalny).

-> dla spektaklu "Las" Psychoteatru za walory inscenizacyjne - niezwykłą plastyczność obrazów wykreowanych na scenie za pomocą światła i choreografii.

Członkowie Jury:

Małgorzata Fijas

Joanna Gralińska

Joanna Gruca

Beata Urbańczyk

Arkadiusz Drewa

Dariusz Rodzik

Fundacja Teatru BOTO gratuluje nagrodzonym twórcom i dziękuje wszystkim uczestnikom przeglądu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na III Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji