Artykuły

Sopot. Nowaczyński wg Orzechowskiego po raz setny

W czwartek, 22 listopada o godz. 19, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie odbędzie się 100. spektakl "Willkommen w Zoppotach" Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Premiera WILLKOMMEN W ZOPPOTACH odbyła się 1 lipca 2011 roku i spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. "Mimo historycznych kostiumów, w gdańskim spektaklu można zauważyć niejedną paralelę do sytuacji politycznej i ekonomicznej współczesnej Europy." pisał o spektaklu Tomasz Kaczorowski z Nowej Siły Krytycznej. Jarosław Zalesiński na łamach Dziennika Bałtyckiego stwierdził, że "trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, żeby na organizowanym przez siebie przeglądzie, na który zaprosiło się spektakle reżyserowane przez Maję Kleczewską i Jana Klatę, wyjść z czymś takim. Ale premiera WILLKOMMEN W ZOPPOTACH wyreżyserowanej przez Adama Orzechowskiego, dyrektora Teatru Wybrzeże, na IV Wybrzeże Sztuki, pokazuje że czasami odwaga popłaca."

O SPEKTAKLU

Sopot na chwilę przed wybuchem I wojny światowej. Snobistyczna salonowa elita przybyła tutaj z trzech różnych zaborów, a nawet z Paryża, w plażowym gapipudle, modnej kawiarni z widokiem na kąpielisko, nieustannie oddaje się flirtom i intrygom, plotkuje i obgaduje, w kawiarnianych dysputach wykazuje się obeznaniem z aktualnymi trendami w modzie, sztuce a nawet filozofii, o polityce oczywiście nie zapominając. Domorosły polityk z Galicji próbuje nawet zmienić losy wielkiej światowej polityki... Do kurortu przybył bowiem Otto XXIX, książę Gelsenkirchen-Recklingshausen, którego wstawiennictwo w ważnych salonach może przywrócić Polsce upragnioną wolność. Trzeba tylko podsunąć marionetkowemu następcy tronu atrakcyjną zdobycz, "wszak wiadomo, że kobiety zmieniają losy świata"...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji