Artykuły

Bytom. 11 listopada w Operze Śląskiej. Koncert i opera

"Polskie kompozycje. Koncert Bogdana Kurowskiego i jego gości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości." Odbędzie się 11 listopada o godzinie 16.00 na sali im. A.Didura w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Podczas autorskiego koncertu Bogdana Kurowskiego, zostaną zaprezentowane jego najnowsze kompozycje i opracowania, a także pieśni znanych kompozytorów w wykonaniu Jego gości - Iwony Noszczyk i Włodzimierza Skalskiego. Koncert otworzy sam artysta, wykonaniem pieśni "Straż nad Odrą" Feliksa Rybickiego. Ma to wymiar symboliczny, 50 lat temu Bogdan Kurowski pierwszy raz wykonywał tę pieśń, podczas solowego występu.

W repertuarze wydarzenia także autorskie (słowa i muzyka) sonety miłosne na smyczki oraz "Czy znasz tę pieśń".

Natomiast goście artysty zaprezentują się w takich utworach: "Leci liście z drzewa" Fryderyka Chopina , "Nad wodą wielką i czystą" Ignacego Paderewskiego, "Stary kapral" i "Pieśni wojenne" Stanisława Moniuszki. Pojawią się też fragmenty arii z czterech operetek (m.in. Pieśń Charona z "Orfeusza w piekle" Jakuba Offenbacha) w aranżacji Bogdana Kurowskiego. Cały koncert ubogacą muzycznie grając na instrumentach: Larisa Czaban - fortepian, Agata Maśnica - I violino , Karolina Korelus - II violino, Barbara Kostka - viola, Nikol Latocha - violoncello. Koncert poprowadzi Grażyna Brewińska.

Bilety można kupić w kasie (tel. 32 396 68 15; 32 396 68 77) lub on-line : http://opera-slaska.pl/system_biletowy/1178

*

Także w tym dniu, o godz. 18 , opera Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego "Don Desiderio". Polska prapremiera sceniczna oryginalnej wersji językowej odbyła się na deskach Opery Śląskiej 20 października br. Kierownictwo muzyczne objął Jakub Kontz, reżyseruje Ewelina Pietrowiak. Opera Śląska postanowiła przypomnieć postać zapomnianego kompozytora i jego dzieło, 140 lat po polskiej premierze tego utworu we Lwowie. Prezentujemy twórczość księcia w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy podkreślić tę rocznicę, zwracając uwagę na działalność muzyczną naszych rodaków w kontekście europejskim.

Bilety w kasie (tel. 32 396 68 15; 32 396 68 77) lub on-line : http://opera-slaska.pl/system_biletowy/1155

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji