Artykuły

Polskie Radio. Twórczość Zbigniewa Łapińskiego w Studiu Piosenki

W najbliższą sobotę 27 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się kolejny w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego pt. "Akompaniator" będzie Zbigniew Łapiński - muzyk, kompozytor, aranżer i dyrygent.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zapraszani są młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów oraz krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach i interpretacjach wykonują znane, i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. W trakcie sobotniego koncertu wystąpią aktorzy: Karolina Gwóźdź, Małgorzata Wojciechowska i Mateusz Weber, wokalistka Izabela Szafrańska oraz wokalista i kompozytor Piotr Dąbrówka.

Za scenariusz i reżyserię koncertu odpowiada Janusz Gast. Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka (fortepian) - kierujący także zespołem The Jobers w składzie: Krzysztof Łochowicz (gitary) i Piotr Domagalski (kontrabas). Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z Programu I Polskiego Radia.

Dotychczas bohaterami koncertów byli już m.in. Czesław Niemen, Łucja Prus, Jonasz Kofta, Henryk Wars, Grzegorz Ciechowski, Kalina Jędrusik, Marek Grechuta i Władysław Szpilman.

Początek wydarzenia pt. "Akompaniator" o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji