Artykuły

Gdynia. Spektakl z audiodeskrypcją w TGG

29 października w Teatrze Gdynia Główna odbędzie się spektakl "Od Wesela do Wesela" wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Ewy Ignaczak. Będzie to pokaz spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na Polski Język Migowy skierowany do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?

Esencjonalna adaptacja "Wesela" autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?

---

Przedstawienie w ramach projektu "Teatrosfera bez barier" realizowanego we współpracy z Fundacją Kultura bez Barier. Projekt jest realizacją podstawowej dewizy Fundacji o zapewnieniu ciągłej oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Udostępnienie spektakli teatralnych z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących, a także napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy pozwala na uczestnictwo w kulturze osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, napisy dla niesłyszących, tłumaczenie na Polski Język Migowy, pętla indukcyjna.

Udogodnienia do spektakli zostały przygotowane w ramach projektu "Teatrosfera bez barier". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

"od Wesela od Wesela"

29 października godz. 10:00

Bilety: 30 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji