Artykuły

Kielce. Trwa I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Salwami śmiechu i długą owacją na stojąco publiczność w kieleckim Teatrze Żeromskiego nagrodziła spektakl "Prapremiera dreszczowca". Sztuka warszawskiego Och-Teatru została pokazana w ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.

Głównym tematem wydarzenia jest młody człowiek m.in. w obliczu podjęcia trudnej decyzji. Wtorkowy spektakl odbiegał jednak od tego zagadnienia.

Farsa opowiada o uczelnianym amatorskim teatrze, w którym występują zarówno studenci, jak i wykładowcy. Grupa postanawia wystawić sztukę o morderstwie. Niestety, mimo że nastrój powinien być poważny i posępny, to coś idzie nie tak. A to dźwiękowiec puści niewłaściwy dźwięk do danej sytuacji, a to aktor wejdzie w niewłaściwym momencie.

Świetnie w "Prapremierze Dreszczowca" [na zdjęciu] wypada Izabela Dąbrowska, czyli Pani Basia z serialu "Ucho Prezesa". W spektaklu występują także m.in. Rafał Rutkowski, Tomasz Drabek i Patrycja Szczepanowska.

I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny zainaugurował w poniedziałek spektakl "Ceský diplom" z opolskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego. Wśród publiczności na sztuce w Teatrze Żeromskiego byli obecni piłkarze Korony Kielce. Kielecki klub i placówka mają bowiem ze sobą współpracować.

I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny potrwa do 27 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji