Artykuły

Wałbrzych. O empatii i poszukiwaniu tożsamości

Po wielu latach Witold Gombrowicz wraca na wałbrzyską scenę. Co ma nam dziś do powiedzenia? Kim jest Iwona i dlaczego tak bardzo chcemy, żeby jej tutaj - u nas - nie było?

W mnogości interpretacji teatralnych Iwona była już każdym. Dziś jest manifestem o samostanowieniu. Aktualnym pytaniem o normatywność i o to, kto ją ustala. Czy bardziej pytaniem o demokrację? O wolność? O obcość? O bierne formy protestu? "Iwona, księżniczka Burgunda" to spektakl opowiadający o wielkiej potrzebie empatii i poszukiwaniu tożsamości. To pytanie o to, dlaczego Polska, jak karaś, staje dziś ością w gardle. "Iwona..." to potrójny debiut - reżyserski Grzegorza Jaremki, scenograficzny Rafała Domagały oraz Jakuba Sasaka, który gościnnie wystąpił w roli Filipa. Choreografię przygotowuje Bożena Wydrowska, specjalistka od voguingu, która również gościnnie występuje w spektaklu.

13.10/ sobota/ godz. 19.00/ Duża Scena

14.10/ niedziela/ godz. 18.00/ Duża Scena

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); www. bilety.teatr.walbrzych.pl. Więcej informacji na www.teatr.walbrzych.pl.

***

"Iwona... jedzie na festiwal! Już 24 października 2018 roku "Iwona księżniczka Burgunda" zostanie pokazana w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji