Artykuły

Płock. Premiera na 100-lecie niepodległości

W sobotę teatr zaprasza na pierwszą premierę w tym sezonie. Zobaczymy "Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły", sztukę, którą specjalnie na zamówienie Teatru Dramatycznego napisał jego wieloletni kierownik literacki Bohdan Urbankowski.

- To spektakl przygotowany z myślą o 100. rocznicy odzyskania niepodległości - mówi dyrektor teatru Marek Mokrowiecki. - Opowieść o walce Polaków o wolność, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1918-20 i postaci Józefa Piłsudskiego. Motorem akcji są frontowe przygody trzech oficerów z adiutantury Piłsudskiego i trzy wojenne miłości. Poprzez ich losy poznajemy dramatyczną obronę Warszawy, walki w Płocku i wyprawę na Korosteń. Przedstawienie będzie lekcją historii, poezji i muzyki tamtych lat.

Premierowy spektakl reżyseruje Marek Mokrowiecki, scenografią zajął się Krzysztof Małachowski. Na scenie zobaczymy cały zespół teatru, w rolę marszałka wcieli się Marek Walczak. Bilety są po 50 zł, niestety, na sobotnią premierę zostało ich już niewiele.

Sztukę będzie można zobaczyć także w niedzielę (podobnie jak w sobotę - o godz. 19). Wolnych miejsc jest więcej, a bilet tani (to w ramach akcji "Weekend za pół ceny") - 15 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji