Artykuły

Dolny Śląsk. Teatralne premiery weekendu

Ostatni weekend września to na Dolnym Śląsku prawdziwy wysyp teatralnych premier.

W Teatrze Współczesnym

OD SOBOTY Godz. 19

"Garbus" to dramat Sławomira Mrożka z 1975 roku. Jego najnowszą adaptację Wrocławski Teatr Współczesny pokaże na Scenie Ciśnień teatru Capitol. Twórcami spektaklu są reżyserowie Marek Fiedor i Tomasz Hynek, scenograf Nika Jaworowska-Duchlińska, reżyser światła Jan Sławkowski i twórca muzyki i wideo Marcin Dominiak (zdjęcie z próby prasowej spektaklu).

Rzeźnicza 12; 24, 32 zł.

W Teatrze Tańca

SOBOTA-NIEDZIELA Godz. 19

Istotą nowego spektaklu Teatru Tańca jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych pań, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata, a ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami. Przedstawienie "Poradnik młodości" zobaczymy na Scenie na Świebodzkim.

Pl. Orląt Lwowskich 20c; 16.50-21.50 zł.

W Jeleniej Górze

OD SOBOTY Godz. 19

"Niedźwiedź" i "Oświadczyny" Antona Czechowa to światowa klasyka komedii i materiał, dający szansę stworzenia popisowych kreacji. W Teatrze im. Norwida obie pozycje wyreżyseruje młody, wykształcony w tradycji teatru rosyjskiego Azer Turgay Velizade. Na scenie zobaczymy Magdalenę Kępińską, Martę Kędziorę, Jacka Grondowego, Kazimierza Krzaczkowskiego, Andrzeja Kępińskiego i Bogusława Siwko.

Krótka 3; od 40 zł.

W Wałbrzychu

CZWARTEK Godz. 18

"Dziki" to muzyczny horror story dla dzieci i młodzieży oparty na improwizacjach aktorskich i "Symfonii wiosennej" Benjamina Brittena. Przygotował go Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, spektakl wyreżyserowała Klaudia Hartung-Wójciak. Sztuka zostanie zaprezentowany dwadzieścia dwa razy w szkołach w Wałbrzychu i regionie, pierwsze wystawienie w czwartek w Zespole Szkolno-Przedszkolny Nr 5. Spektaklowi towarzyszyć będą działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz pedagogów.

Krótka 3; 7-50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji