Artykuły

Poznań. Danuta W., Kalina i inni w "Teatrze #NaWolnym"

Pokazem najnowszej premiery Teatru Polskiego rozpocznie się dziś teatralna odsłona cyklu "Teatr #NaWolnym". Ci, którym udało się zdobyć bilety, obejrzą spektakl-koncert "PePePe. Przegląd Piosenki Poznańskiej". Początek o godz. 20.

Bilety na spektakle tegorocznego cyklu Teatr #NaWolnym" w internecie rozeszły się migiem. Ale to nie koniec dystrybucji darmowych wejściówek: kolejna ich pula będzie dostępna w Centrum Informacji Miejskiej na dwa dni robocze przed poszczególnymi spektaklami.

Przypomnijmy więc, co i kiedy można będzie zobaczyć na dziedzińcu Urzędu Miasta.

Po piątkowym otwarciu z Teatrem Polskim na dziedzińcu Urzędu Miasta zagrają aktorzy Teatru Animacji. Spektakl "La La Lalki" odkrywa przed małymi widzami tajemnice teatralnych magazynów i ich stałych mieszkańców. Co robią lalki, gdy teatr pustoszeje? Opowieść, której fabuła przywodzi trochę na myśl słynną animację "Toy Story", zawładnie plenerową sceną o godz. 19. Towarzyszy mu muzyka grana na żywo, a całość przeznaczona jest dla dzieci od 7 lat wzwyż.

W niedzielę na dziedziniec Urzędu Miasta warto przyjść z młodszymi dziećmi - od 1,5 roku do 6 lat. W repertuarze "Blumowe Piosenki" - spektakl oparty na dziesięciu autorskich piosenkach Studia Teatralnego BLUM. Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystującą dźwięk, ruch, a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.

W kolejny weekend na dziedzińcu dzieci będą mogły zobaczyć spektakl "Chodź na słówko" Centrum Sztuki Dziecka (też dla widzów od 7 lat). Kula pragnie tu za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz chce zostać nietoperzem. Przedstawienie w reżyserii Jerzego Moszkowicza na podstawie tekstu młodej poznańskiej pisarki Maliny Prześlugi pełen jest podobnych językowych pułapek. Bohaterami są tu słowa, które zostały źle wypowiedziane i teraz nie wiedzą, kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się, jak znaleźć swoją właściwą osobowość.

W niedzielę wieczorem na scenie Teatr im. Cypriana Kamila Norwida z Jeleniej Góry pokaże "Gąskę" na podstawie Nikołaja Kolady. W poniedziałek na dziedzińcu zobaczymy "Seks dla opornych" Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las.

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń będzie na pewno "Danuta W." Teatru Polonia z Krystyną Jandą. Spektakl powstał na podstawie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice". Głośna autobiografia ukazała się w 2011 r. Premiera "Danuty W." odbyła się rok później - w Warszawie i w gdańskim Teatrze Wybrzeże. W Poznaniu Krystynę Jandę zobaczymy we wtorek.

W środę Teatr Komedia z Wrocławia wystawi spektakl "Nic nie gra". Sztuka opowiada o amatorskim zespole teatralnym jednej z politechnik próbującym zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca. W czwartek nadarzy się okazja, by zobaczyć w plenerze spektakl "Kalina" [na zdjęciu] poznańskiego Teatru Nowego. To monodram oparty na biografii i piosenkach Kaliny Jędrusik w wykonaniu Anny Mierzwy.

W piątek 24 sierpnia Teatr Muzyczny wystawi "Akompaniatora" - spektakl o relacji pomiędzy diwą operową i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą.

Teatralny cykl pokazów zamknie 25 sierpnia "Goła baba" Teatru Polonia z Joanną Szczepkowską. Słynna aktorka pokazuje w nim dwie twarze swojego zawodu.

Widzowie, którym udało się zarezerwować bilety przez internet, powinni je wydrukować. Będą sprawdzone przed wejściem na dziedziniec.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji