Artykuły

Sejny. Festyn przyjaźni na finał "Lata w teatrze"

17 sierpnia w Ośrodku Kultury w Sejnach odbędzie się festyn przyjaźni, kończący projekt "Lato w teatrze". W programie m.in. Przedstawienie "O przyjaźni".

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach, Stowarzyszeniem Origo i Terapią Zajęciową Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Sejnach.

Program festynu:

Przedstawienie "O przyjaźni"

Przyjaźń. Co na jej temat sądzą dzieci, młodzież oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej? Opowiedzieli o tym we wspólnie wymyślonym i przygotowanym przedstawieniu. Nikt nie jest zbyt mały, żeby zostać przyjacielem. Weź do mnie zagadaj! Wyloguj się do przyjaźni! Przyjaźń potrzebna od zaraz. To tylko kilka z myśli, które zainspirowały nas do działania scenicznego. A Wy, jakie macie przemyślenia i doświadczenia dotyczące przyjaźni?

Jak dobrze znasz swojego przyjaciela?

Myślisz, że wiesz o swoim przyjacielu wszystko? Rozumiecie się bez słów? Pora to sprawdzić. Zapraszamy przyjaciół do wspólnej zabawy: quizu sprawdzającego wiedzę na temat drugiej osoby oraz zadań badających Waszą gotowość do współpracy i poziom wzajemnego zaufania. Zdobądźcie medal "Prawdziwych przyjaciół"!

Przyjacielskie pogotowie

Nie masz kogo zabrać na Festyn Przyjaźni? A może szukasz okazji do poznania nowych osób? Dla Ciebie przygotowaliśmy specjalne stoliki. Przy każdym możesz spędzić dwie minuty. Ciekawe, kto usiądzie obok? Dla tych, którzy nie bardzo wiedzą, jak zagaić rozmowę, uczestnicy LWT przygotowali drobne podpowiedzi.

Loteria

Nie ma festynu bez loterii! Gest życzliwości możecie zamienić w Kantorze Przyjaźni na walutę, za którą zakupicie los na loterii. A do wygrania ramki do zdjęć, amulety dla przyjaciela, koraliki, prawdziwe królewskie korony, skrzydła i inne jarmarczne cuda!

Fotobudka i monidło

W trakcie święta przyjaźni będziecie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W fotobudce możecie powygłupiać się i poprzebierać. Sprawdzić czy do twarzy Wam z dużym wąsem, a może lepiej w okularach? Równie zabawne zdjęcie zrobicie z użyciem monidła (plansza z wyciętym otworem na głowę) wykonanego ręcznie przez dzieci i o tematyce przyjaźni.

Camera obscura

Camera obscura to prawdziwa gwiazda naszego festynu! Zapraszamy Was do wnętrza wielkiego jeżdżącego aparatu fotograficznego. Na jednej ze ścian zobaczycie pojawiającą się fotografię. Jak to możliwe? Wszystkich ciekawskich zachęcamy do odkrywania tajemnic optyki!

Finał śledztwa

Uczestnicy LWT byli wszędzie! Odwiedzili np. policję, straż pożarną i burmistrza.

Rozmawiali z przechodniami na ulicach Sejn i ze swoimi bliskimi. Czy znaleźli najpiękniejszą historię o przyjaźni i odkryli jej wartość? Przekonajmy się w czasie festynu przyjaźni!

Akcja promująca festyn

Uczestnicy Lata w Teatrze także przygotowali działania miejskie promujące Festyn Przyjaźni, takie jak rozprowadzanie wlepek, ogłoszeń, ulotek, tworzenie napisów na chodnikach zawierających slogany na temat przyjaźni inspirowanych działaniami organizacji Loesje. Na ulicach Sejn można było czytać: "Spóźniłam się dwie godziny, bo miałam ważną rozmowę z przyjaciółką"

"Nie wierzę w superbohaterów, wierzę w przyjaźń", "Przyjaźnie są jak ciepłe bułeczki", "Strefa Schengen dla przyjaźni"

OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski - 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem. Więcej o programie na: www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Gryfiński Dom Kultury, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie + Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu + Miejski Klub Maczki, Wrocławski Teatr Lalek + Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego w ramach modułu LATO W TEATRZE Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka (Ustrzyki Dolne), Fundacja CircArt (Chełmża), Fundacja Da Radę (Nysa), Fundacja MUCHA (Rumia), Fundacja PRO FUTURO (Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca (Białystok), Fundacja Szafa Gra (Ornontowice), Fundacja Sztuki "JAW DIKH" (Czarna Góra), Fundacja t: (Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko (Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny (Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji