Artykuły

Teatr Dejmka na występach w stolicy

Kazimierz Dejmek przyjeżdża do Warszawy z zespołem Teatru Nowego z Łodzi. Gościnne występy odbędą się od 18 do 23 bm. na scenie Teatru Dramatycznego. W dniach 18, 19 i 20 bm. zobaczymy "Wielkiego Fryderyka" Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Kazimierza Dejmka i scenografii Zenobiusza Strzeleckiego. Dodajmy, że jest to pierwsza powojenna realizacja tej sztuki. Fryderyka gra Seweryn Butrym, księcia biskupa Krasickiego - Janusz Kubicki. W pozostałych rolach m. in. Róża Czaplewska, Ludwik Benoit, Józef Duriasz i Andrzej Żarnecki.

Natomiast w dniach 21, 22 i 23 bm. publiczność stolicy będzie mogła obejrzeć widowisko staropolskie w opracowaniu i reżyserii Kazimierza Dejmka pt. "Dialogus de Passione albo żałosna tragedya o męce Jezusa" w scenografii Z. Strzeleckiego. Opracowanie muzyczne: Stefan Sutkowski, rzeźby - Henryk Zygadlo.

Tych, którzy wybierają się do Łodzi informujemy, że w Teatrze Nowym grana jest najnowsza sztuka F. Durrenmatta "Zwłoka" (w reżyserii K. Dejmka). Polska prapremiera tego utworu odbyła się 9 bm. właśnie w Łodzi. Światową prapremierę sztuki w październiku 1977 r. przygotował w Zurychu Kazimierz Dejmek i scenograf Andrzej Majewski.

Na scenie Teatru Nowego w Lodzi można także oglądać "Sędziów" - S. Wyspiańskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji