Artykuły

Warszawa. Premiery nowego sezonu Teatru Dramatycznego

Teatr Dramatyczny ogłosił premiery sezonu 2018/2019.

28 września na Scenie im. H. Mikołajskiej odbędzie się premiera "Widoku z mostu". Ten dramat Agnieszka Glińska uważa za jeden z najlepszych w dorobku Arthura Millera.

12 października "Sen nocy letniej" Williama Szekspira w reżyserii Gábora Máté (Scena im. G. Holoubka). Pełna miłości, śmiechu i magii historia, która, jak to u Szekspira bywa, kryje w sobie momenty goryczy, niespełnione nadzieje i wyuzdane pragnienia.

9 listopada "Miłość od ostatniego wejrzenia" Vedrany Rudan (Scena im. H. Mikołajskiej). Z chorwackiej autorki reżyserka Iwona Kempa nie po raz pierwszy raz wydobędzie charakterystyczne poczucie humoru, a widzowie długo będą się zastanawiać z czego w zasadzie się śmiali. Przekład: Marta Dobrowolska-Kierył, adaptacja: Iwona Kempa, scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska. Obsada: Karolina Charkiewicz, Magdalena Czerwińska, Anna Gajewska, Małgorzata Niemirska, Agata Wątróbska.

Na sceny Teatru Dramatycznego wracamy 14 września - zaczniemy spektaklem "Kinky Boots", który w lipcu na Letnim Przeglądzie wypełnił trzykrotnie salę po brzegi i został nagrodzony owacjami na stojąco.

W nowym sezonie zapraszamy na gruntownie wyremontowaną Scenę im. H. Mikołajskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji