Artykuły

Kraków. Opera Krakowska zakończyła sezon 2017/2018

Jak co roku, Letnim Festiwalem, odbywającym się na przełomie czerwca i lipca, Opera Krakowska zakończyła sezon artystyczny. Obfitował on w wiele spektakli, koncertów i innych wydarzeń specjalnych.

W sezonie 2017/2018 Opera Krakowska przygotowała pięć premier, z których "Norma" Belliniego, "Anna Bolena"[na zdjęciu] Donizettiego oraz "Gianni Schicchi" Pucciniego i "Pajace" Leoncavalla, połączone w jeden spektakl, to znaczące pozycje repertuaru światowego. "Carminę Burana" Orffa, prezentowaną kilka lat temu na Wawelu, wystawiła z wielkim powodzeniem jako przedstawienie baletowe na scenie swojej siedziby. Do najmłodszych widzów skierowała jeden z "odcinków" cyklu "Pieśń - Teatr Słowa", zamykając utwory polskich kompozytorów tworzone z myślą o dzieciach w spektakl "Pan Tralaliński". Podczas 22. edycji Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej mogła przedstawić swoim Widzom znakomitych artystów, a wśród nich gwiazdę światowych scen operowych Aleksandrę Kurzak, którą usłyszeliśmy w koncercie "Arie Oper Świata" oraz tancerzy z renomowanych zespołów baletowych Europy oraz Rosji, którzy zaprezentowali swój program w tegorocznej gali baletowej "Grand pas...!".

Opera Krakowska przygotowała też wiele różnorodnych koncertów - od inaugurującego sezon, poprzez koncerty kolęd, "Koncert Sylwestrowy", "Koncert Noworoczny" w Kopalni Soli "Wieliczka", koncerty karnawałowe, w tym tradycyjny "Koncert Ostatkowy", a także koncerty w Nowej Hucie, Nowym Wiśniczu, Miasteczku Śląskim, Miechowie. Dwukrotnie zaprezentowała "Napój miłosny" w plenerze - na Rynku w Lanckoronie oraz u stóp Zamku w Niepołomicach. Pokazała też "Hrabinę Maricę" Kálmána w sali Filharmonii w Rzeszowie oraz na Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku.

"Król Roger" Szymanowskiego w reżyserii M. Znanieckiego został zaprezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Eurokontext" w Bratysławie. Spektaklem "Szukając Leara: Verdi", wystawą i promocją książki Opera Krakowska obchodziła 25 lat pracy Michała Znanieckiego. Nie zapomniała o 90. urodzinach primadonny Jadwigi Romańskiej, w specjalnych koncertach przypomniała Iwonę Borowicką i Janusza Żełobowskiego oraz Mariana Lidę. W "Galerii Opera" na Antresoli, Widzowie mogli zobaczyć wystawy, związane z tematyką operową. Dzieciom i młodzieży zaproponowała różnorodne formy zajęć edukacyjnych.

Dziękując Widzom, Sympatykom i Przyjaciołom za spotkania w sezonie artystycznym 2017/2018, Opera Kakowska serdecznie zaprasza na swoje spektakle, koncerty i inne wydarzenia, już od września br.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji