Artykuły

Kraków. Teatr Ludowy - statystyczne podsumowanie sezonu 2017/18

Sezon 2017 / 2018 Teatr Ludowy zamyka następującym bilansem:

6 premier na scenach Teatru Ludowego

1. "Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego", reż. Małgorzata Bogajewska

2. "Tożsamość Wila", reż. Gabriela Muskała

3. "Sędziowie", reż. Małgorzata Bogajewska

4. "Salto w tył", reż. Maćko Prusak

5. "Panna Julia", reż. Radek Stępień

6. "Hańba", reż. Marcin Wierzchowski

1 premiera poza siedzibą Teatru

1. "Trik Patryka", reż. Mateusz Przyłęcki

94338 widzów

550 zagranych spektakli

55 spektakli wyjazdowych

frekwencja na poziomie 99%

Grand Prix X edycji Festiwalu "Boska Komedia" dla spektaklu "Sekretne Życie Friedmanów".

Nagrody indywidualne za kreacje aktorskie X edycji Festiwalu "Boska Komedia" dla Małgorzaty Kochan i Piotra Pilitowskiego za Sekretne życie Friedmanów.

Nagroda aktorska dla Marty Bizoń za rolę w spektaklu "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" na Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu.

Prezentacje "Sekretnego życia Friedmanów" na festiwalach i przeglądach teatralnych: Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie, gdzie spektakl zdobył nagrodę publiczności, Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" w Toruniu.

Zaproszenia dla spektaklu "Sekretne życie Friedmanów" na międzynarodowe festiwale i przeglądy teatralne: Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Pilznie, Down Town Contemporary Arts Festival w Kairze, Culturescapes 2019 w Szwajcarii, prezentacja w Kunstlerhaus Mousonturm we Frankfurcie nad Menem.

Marka Radia Kraków za najlepszą premierę w kwietniu dla spektaklu "Salto w tył".

"Tożsamość Wila" Amanity Muskarii w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

"Trik Patryka" zrealizowany w ramach projektu konkurs im. Jana Dormana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, został z wielkim sukcesem nieodpłatnie zaprezentowany w 30 szkołach Krakowa i Małopolski. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego projekt będzie kontynuowany w szkołach na terenie miasta i gminy Kraków.

"Tożsamość Wila" z rekomendacją komisji artystycznej programu "Teatr Polska", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i w przyszłym sezonie zostanie zaprezentowany w 10 ośrodkach kultury w całej Polsce.

"Akt równoległy" zdobył "Złotego Miedziaka", a tym samym wygrał XX Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach, jak również został zaprezentowany na Festiwalu Komedii w Katowicach.

W ramach programów operacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programów Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymaliśmy dotacje na realizację międzynarodowego projektu dla dzieci i młodzieży "Od dzieci dla dzieci", realizowanego we współpracy z teatrami z Estonii, Wielkiej Brytanii, Węgier oraz na unikalny 3-letni projekt z pogranicza teatru i sztuk wizualnych skierowany do osób niewidomych i słabowidzących.

W ramach programu europejskich funduszy kulturalnych "Kreatywna Europa" weszliśmy we współpracę z partnerami zagranicznymi i czekamy na rozstrzygnięcie dwóch dużych projektów unijnych: "KULA" - międzynarodowy projekt z teatrami i organizacjami z Niemiec, Francji, Szwajcarii i Polski."PLAY ON" - międzynarodowy projekt teatralny dla młodzieży wspólnie z teatrami i instytucjami m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Włoch, Estonii, Hiszpanii.

W tym sezonie nasz teatr oprócz produkcji teatralnych wziął udział w projekcie "Krakowska Giełda Teatralna" w ramach której zrealizuje spektakl w reżyserii Katarzyny Deszcz "Na początku i na końcu czasów", kontynuuje projekty edukacyjne "Spółdzielnia Teatralna" - warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i seniorów.

We współpracy z krakowską AST po raz drugi zorganizowaliśmy "Festiwal Młodych Reżyserów", w ramach którego został wyłoniony zwycięski projekt w reżyserii Ewy Rucińskiej "To tylko koniec świata". Spektakl będzie miał premierę na scenie Teatru Ludowego w sezonie 2018/2019.

Cały sezon działała "Spółdzielnia teatralna" w ramach której prowadziliśmy warsztaty dla dzieci i seniorów. Na pokazy pracy grup warsztatowych zapraszamy 16 września.

Jednak największą satysfakcję sprawia nam ciągła obecność, niezwykłe wsparcie i niesłabnący entuzjazm naszych widzów. Wszystko to, co nadaje największy sens naszej pracy.

UDANYCH WAKACJI!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji