Artykuły

Wigry. Malambo w klasztorze

Argentyński duch, pokaz męstwa i mocy - a wszystko to w skomplikowanych układach tanecznych w dawnej siedzibie kamedułów. W piątek, w Wigrach bardzo ciekawe przedsięwzięcie.

W klasztorze wigierskim odbywa się cykl prób spektaklu "Malambo" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spisaka. Prace znakomitych twórców teatralnych można podejrzeć. O godz. 20 na scenie letniej Domu Pracy Twórczej rozpocznie się prezentacja tańca malambo - jednego z najważniejszych elementów spektaklu, stanowiącego swoistą apoteozę człowieczeństwa. Malambo to taniec argentyński, wedle tradycji wykonywany wyłącznie przez mężczyzn. W XIX wieku malambo służyło ,,gauchos" do udowadniania poprzez taniec swojego męstwa i mocy.

Główną rolę w spektaklu gra Mariusz Saniternik [na zdjęciu], aktor o charakterystycznym emploi, znany przede wszystkim ze spektakli Teatru Telewizji oraz filmów Jana Jakuba Kolskiego - takich jak "Pograbek", "Cudowne miejsce" czy "Historia kina w Popielawach" (obecnie związany jest z Teatrem im. Jaracza w Łodzi). Saniternik również będzie tańczył malambo, a po pokazie spotka się z widzami.

W spektaklu Spisaka grają również: Marta Król, Izabella Dąbrowska, Wojciech Chorąży, Robert Zawadzki, Nikodem Kasprowicz, Bogdan Słonimski, Zbigniew Dziduch, Mariusz Drężek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji