Artykuły

Wałbrzych. Kolejne nagrody dla Szaniawskiego

Choć pokazem spektaklu "Kiedy mój tata zamienił się w krzak" w ramach festiwalu Atlas of Transitions w warszawskim Teatrze Powszechnym - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zakończył sezon - nadal napływają wiadomości o nagrodach.

Na 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - w którym znalazło się aż 5 tytułów "Szaniawskiego", z czego 2 w finale - Teatr otrzymał dwie nagrody indywidualne. Jan Czapliński odebrał nagrodę za tekst spektaklu "Sienkiewicz Superstar", a Sara Celler-Jezierska - nagrodę aktorską za rolę w spektaklu "Łauma, czyli czarownica".

Swoje nagrody kulturalne, EMOCJE, przyznało również Radio Wrocław Kultura. EMOCJE, to wyróżnienia przyznawane w siedmiu kategoriach za najciekawsze artystycznie wydarzenia i dzieła sezonu kulturalnego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W kategorii Teatr, EMOCJA powędrowała do całego zespołu spektaklu "Sienkiewicz Superstar" Spektakl uznany został najlepszym dolnośląskim tytułem sezonu, jak uzasadnia Kapituła, "za błyskotliwą rozmowę o ważnych sprawach".

Spektakl "Sienkiewicz Superstar" 8 i 9 września zainauguruje 55. sezon artystyczny w Dramatycznym.

Z końcem sezonu trwają ostanie rozmowy techniczne i jesienią na ogólnopolskie festiwale i przeglądy wyjadą: "Gdyby Pina nie paliła, to by żyła" w reż. Cezarego Tomaszewskiego, "Łauma, czyli czarownica" Magdaleny Miklasz, "Sienkiewicz Superstar" Czaplińskiego i Groszyńskiej, "Iwona, księżniczka Burgunda" Grzegorza Jaremki oraz "W góry i w morze" Łukasza Zaleskiego (ten ostatni w ramach współpracy Teatru Dramatycznego z Wydawnictwem Dwie Siostry).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji