Artykuły

Sejny. Lato w Teatrze - O Przyjaźni

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w artystycznym projekcie, którego tematem przewodnim będzie przyjaźń. W czasie naszych twórczych poszukiwań postawimy sobie i innym kilka ważnych pytań, np. po czym można rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Co różni przyjaciela od kumpla? Co podtrzymuje przyjaźń, a co sprawia, że umiera? I czy możliwa jest przyjaźń w świecie wirtualnym?

W czasie warsztatów:

będziemy prowadzić eksperymenty plastyczne (street art i instalacje plastyczne)

zbudujemy duży, mobilny aparat (camera obscura)

będziemy działać z ciałem i przedmiotem w teatrze ruchu i tańca

zorganizujemy kilka happeningów w przestrzeni miasta (tzw. miejskie strefy przyjaźni)

będziemy szukać najpiękniejszej historii o przyjaźni i wysyłać pocztówki do przyjaciół

zorganizujemy w finale projektu małe święto przyjaźni

Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak z Torunia, które dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego w Warszawie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Sejnach będzie realizowało dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych (36 osób w wieku 9-19 lat) cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w

Ośrodku Kultury w Sejnach w terminie 6-18 sierpnia 2018.

Zajęcia będą realizowane od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-15:00 (6 godzin warsztatowych). Wszyscy uczestnicy zajęć będą również objęci ubezpieczeniem.

Główny partner projektu: Ośrodek Kultury w Sejnach.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Origo, Terapia Zajęciowa Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia i informacje:

Ośrodek Kultury w Sejnach, nr tel. 87 516 22 00, e-mail: sekretariat@ok.sejny.pl

OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski - 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem. Więcej o programie na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Gryfiński Dom Kultury, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie + Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu + Miejski Klub Maczki, Wrocławski Teatr Lalek + Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego w ramach modułu LATO W TEATRZE Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka (Ustrzyki Dolne), Fundacja CircArt (Chełmża), Fundacja Da Radę (Nysa), Fundacja MUCHA (Rumia), Fundacja PRO FUTURO (Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca (Białystok), Fundacja Szafa Gra (Ornontowice), Fundacja Sztuki "JAW DIKH" (Czarna Góra), Fundacja t: (Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko (Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny (Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Stowarzyszenie Inicjatyw

Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji