Artykuły

Gdańsk. "Zakochany Szekspir" i "Wesołe kumoszki" w GTS

Od 28 czerwca na scenę elżbietańską Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wracają dwa letnie teatralne hity, zrealizowane wspólnie z Teatrem Wybrzeże - "Zakochany Szekspir" i "Wesołe kumoszki z Windsoru", oba w reżyserii Pawła Aignera. Sprzedaż biletów już od dzisiaj.

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" (na zdjęciu) ponownie na deskach GTS!

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył - w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

Premiera spektaklu (28 czerwca 2015 r) była jednocześnie inauguracją sceny elżbietańskiej w Teatrze Szekspirowskim. Za jej sprawą widzowie mogą przenieść się do czasów Szekspira i do dawnego gdańskiego teatru - Szkoły Fechtunku. Doświadczą charakterystycznych dla sceny elżbietańskiej bliskich relacji pomiędzy sceną a widownią. Podobnie jak w innych teatrach elżbietańskich, również i w Teatrze Szekspirowskim miejsca na dziedzińcu pod sceną są stojące - i jednocześnie najtańsze, a miejsca siedzące zlokalizowane są na trzech kondygnacjach drewnianych galerii, otaczających scenę z trzech stron.

Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

--

Ceny:

Galerie - strefa A: 65 N /55 U zł

Galerie - strefa B: 55/45 zł

Galerie - strefa C: 25 zł

Miejsca stojące: 25 zł

Bilety są do nabycia w kasie Teatru (ul. W. Bogusławskiego 1, Gdańsk) oraz online na stronie http://bilety.teatrszekspirowski.pl

***

"ZAKOCHANY SZEKSPIR"

Produkcja na podstawie scenariusza filmowego Marca Normana & Toma Stopparda

Adaptacja sceniczna Lee Hall

Miłość, walka z przeznaczeniem, burzliwe losy kochanków, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej. Zapraszamy na wielkie komediowe widowisko z wartką akcją, mnóstwem brawurowych pojedynków i dynamiczną zmianą ról.

Piękna Viola de Lesseps, córka bogatego kupca i narzeczona Lorda Wessex, musi dokonać wyboru: spełnić swoje marzenie o aktorstwie i pójść za głosem serca, czy poddać się woli ojca.

William Szekspir, młody, ambitny dramaturg i aktor, obiecuje nową sztukę dyrektorowi Teatru Rose, ale cierpi na niemoc twórczą. Natchnieniem staje się miłość do Violi, ale stawia go to przed niemożliwym wyborem - ukochany teatr, czy ukochana kobieta? Ryzyko i poświęcenie wpisane są w tragiczny los bohaterów spektaklu - jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

Paweł Aigner o spektaklu: "Zakochany Szekspir", którego zobaczycie Państwo na scenie Teatru Szekspirowskiego, to pełne rozmachu przedstawienie w stylu elżbietańskim, z dużą dawką humoru, młodzieńczej energii, dynamiczne, swą energią nawiązujące do "Wesołych Kumoszek z Windsoru".

Premiera spektaklu odbyła się 30 czerwca 2017 o godz. 19:00 na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

________________________________

Harmonogram spektakli na scenie elżbietańskiej w ramach Lata z Szekspirem w GTS:

"Zakochany Szekspir"

28.06 - 01.07.2018, godz. 16:30

05 - 08.07.2018, godz. 16:30

12 - 15.07.2018, godz. 16:30

19 - 22.07.2018, godz. 16:30

23 - 27.08.2018, godz. 16:30

"Wesołe kumoszki z Windsoru"

16 - 19.08.2018, godz. 16:30

Ceny:

Galerie - strefa A: 65 N /55 U zł

Galerie - strefa B: 55/45 zł

Galerie - strefa C: 25 zł

Miejsca stojące: 25 zł

Bilety dostępne są wyłącznie w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego,

ul. W. Bogusławskiego 1, codziennie w godz. 14:00 - 19:00 oraz na stronie http://bilety.teatrszekspirowski.pl/.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji