Artykuły

Małopolska. Festiwal Opery w Niepołomicach, Miechowie i Nowym Wiśniczu

Na 22. Letni Festiwal Opery Krakowskiej złożą się także koncerty i spektakle poza Krakowem.

17 i 18 czerwca 2018 (godz. 19.30)

w Niepołomicach (Hipodrom) Opera Krakowska zaprezentuje "Napój miłosny" G. Donizettiego. To przedstawienie będące jedną z pereł włoskiej opery komicznej. Usłyszymy: Iwonę Sochę, Monikę Korybalską, Andrzeja Lamperta, Michała Kutnika i Przemysława Firka. Solistom towarzyszyć będzie Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego.

9 czerwca 2018 (godz. 20.00) w Nowym Wiśniczu odbędzie się koncert pt. "Wieczór na Zamku", którego współorganizatorem jest Gmina Nowy Wiśnicz przy udziale Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Na program wieczoru złożą się największe arie i duety z oper m.in. G. Pucciniego ("Cyganeria"), G. Verdiego ("Traviata") czy E. Kálmána ("Księżniczka czardasza") oraz włoskie przeboje, takie jak: "Volare" (D. Modugno), "Felicit" (C. Minellono) czy "Lasciatemi cantare" (T. Cutugno). Zaśpiewają je soliści Opery Krakowskiej: Iwona Socha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń i Krzysztof Kozarek. Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Sławomir Chrzanowski.

Z kolei 8 lipca 2018 (godz. 19.00) w Miechowie (Amfiteatr przy Centrum Kultury i Sportu) odbędzie się gala operowo-operetkowa "Zaśpiewaj to ze mną", podczas której wystąpią: Iwona Socha, Agnieszka Cząstka, Vasyl Grokholskyi i Adam Sobierajski wraz z Orkiestrą Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka. W programie m.in. arie z "Zemsty nietoperza" J. Straussa, "Carmen" G. Bizeta, "Napoju miłosnego" G. Donizettiego czy "Księżniczki czardasza" E. Kálmána.

Spektakle i koncerty współfinansowane są przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu "Opera w regionie", który swoją kontynuację będzie miał jesienią podczas koncertów w Nowym Targu oraz w Tarnowie.

Wstęp na koncert w Miechowie jest bezpłatny. Bilety na spektakl "Napój miłosny" w Niepołomicach w cenie 60-100 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej oraz online (www.opera.krakow.pl), a na koncert w Nowym Wiśniczu cenie 40 zł do kupienia w Kasie Opery Krakowskiej oraz w Kasie Zamku i Muzeum Ziemi Wiśnickiej (ul. Zamkowa 13, Nowy Wiśnicz).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji