Artykuły

Łódź. Laureaci Festiwalu Teatralna Karuzela

Znamy laureatów VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela.

Jury VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela / Dusza w troki w składzie:

Beata Jewiarz

Wojciech Kobrzyński

Leszek Karczewski

po obejrzeniu dwunastu spektakli, wobec różnorodności estetyk teatralnych prezentowanych spektakli, kierując się kryterium prawdy, postanowiło przyznać nagrody następującym przedstawieniom:

Za prawdę współuczestnictwa dla zespołu spektaklu "Biblia. Rdz. 1-11" w reż. Michała Zadary z Nowego Teatru w Warszawie, Fundacji Nowych Działań i Centrali w wysokości 2500 zł.

Za prawdę i odwagę dla Salomiji Mardarovych i Laitha Ghandoura, aktorów spektaklu "Kijów - Aleppo" w reż. Bartłomieja Miernika z Fundacji Banina w wysokości 2500zł.

Za prawdę i profesjonalizm dla Stoyana Doychewa w spektaklu "Ja, Syzyf" w reż. Veselki Kunchewy z Puppet's Lab z Bułgarii w wysokości 2500zł (na zdjęciu).

Za prawdę wspólnoty dla zespołu Teatru 21 w spektaklu "Indianie" w reż. Justyny Sobczyk z Nowego Teatru w Warszawie i Teatru 21 w wysokości 2500 zł.

Za prawdę i mądrość dla Sary Celler-Jezierskiej za rolę "Thomasa" w spektaklu "Tutaj jest wszystko" w reżyserii Magdaleny Miklasz z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w wysokości 2500zł oraz dla Magdaleny Miklasz za reżyserię spektaklu "Tutaj jest wszystko" w wysokości 2500zł.

Nagrody przyznało również Jury Dziecięce w składzie:

Martyna Perlińska, Natalia Wojciechowska, Zuzanna Gawińska, Dominik Pałuszyński, Zuzanna Węcław, Maciej Szumski, Inez Borys, Blanka Borys.

Za oryginalną interakcję z widzem oraz realistyczne efekty dźwiękowe dla spektaklu "Traktat o wykradaniu owoców" Teatru Lalek Guliwer z Warszawy w reż. Roberta Jarosza.

Za to, że jest subtelnym spektaklem dla najmłodszych, nastawionym na doznania sensoryczne dla spektaklu "Mała, wielka podróż" Teatru Narodowego w Bergen, Open Window Theatre i Art Fraction Foundation w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak.

Za surrealistyczne elementy przedstawione w komediowym klimacie z zachowaniem starego stylu dla spektaklu "Zielona gęś" Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej w reż. Pawła Aignera.

Za to, że opowiada o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami w lekki i zrozumiały sposób, który wzbudził w nas wiele emocji dla spektaklu "Tutaj jest wszystko" Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w reż. Magdaleny Miklasz.

Za niespotykaną formę dla spektaklu "Biblia Rdz. 1-11" Nowego Teatru w Warszawie, Fundacji Nowych Działań i Centrali w reż. Michała Zadary.

Za scenografię budującą klimat wnętrza umysłu - aktor i lalki prezentują, co się dzieje w ciele, gdy nie możemy sobie poradzić z emocjami - dla spektaklu "Ja, Syzyf" Puppet's Lab z Bułgarii w reż. Veselki Kunchevy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji