Artykuły

Gorzów Wlkp. Rusza nabór do programu "Lato w teatrze"

1 czerwca Teatr im. Osterwy rozpoczyna rekrutację na półkolonie artystyczne w ramach akcji "Lato w teatrze". Tematem przewodnim tegorocznych teatralnych poszukiwań będzie "Wyspa".

Ta realna, konkretnie wydzielona przestrzeń, którą postaramy się znaleźć dla siebie oraz ta w wyobraźni. W literaturze, kulturze obecna od zawsze, czas na teatr.i to teatr niezwykły, bo stworzony przez twórczą fantazję dzieci. Pierwszy tydzień naszych półkolonii poświęcimy na wzajemne zapoznanie oraz na nieskrępowaną, kreatywną zabawę wokół zagadnienia wyspy. Drugi tydzień będzie intensywnym czasem przygotowań do pokazu finałowego. Zainspirowani dotychczasowymi działaniami, ćwiczeniami i zabawami powybieramy z nich pomysły, wątki, zdarzenia, które następnie rozwiniemy na etapie pracy warsztatowo-eksperymentalnej. W zależności od chęci i predyspozycji podzielimy uczestników na grupy: aktorską, taneczno-ruchową, plastyczno-scenograficzną oraz promocyjną. W rezultacie naszych działań powstanie spektakl teatralny zatytułowany "Wyspa Potarganych Myśli", który zostanie zaprezentowany dwukrotnie: raz w ramach Gorzowskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych - Scena Letnia, a następnie w Centrum Handlowym NoVa Park.

Terminy warsztatów: 25 czerwca - 7 lipca godz. 9.00 - 15.00 (z wyłączeniem niedzieli)

Pokazy finałowe: 6 lipca godz. 13.00 (Duża Scena im. I i T. Byrskich)

7 lipca godz. 14.00 (Centrum Handlowe NoVa Park)

Półkolonie artystyczne są nieodpłatne i przeznaczone dla dzieci w wielu 8-12 lat.

1 czerwca na stronie teatru zostanie zamieszczona karta kwalifikacyjna, którą należy wypełnić i osobiście dostarczyć do teatru koordynatorce projektu - Magdalenie Bożek (tel. 95 728 99 49). O przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie realizowany ze środków Ministerstwa Kultury

i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski -17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały "Lato w teatrze", mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom. W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji