Artykuły

Wrocław. Rozmawiali o książce "Koniec świata wartości" Lupy/Maciejewskiego

Gościem Magla Teatralnego w Kinie DCF był Krystian Lupa - wybitny polski reżyser teatralny, scenograf, dramaturg, grafik oraz Łukasz Maciejewski - znany krytyk filmowy i teatralny. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Wolny-Hamkało.

Wydarzenie skoncentrowało się wokół polsko-angielskiego tomu rozmów Krystiana Lupy i Łukasza Maciejewskiego - "Koniec świata wartości". W spotkaniu wzięli udział aktorzy Teatru Polskiego - w podziemiu występujący w spektaklach Krystiana Lupy.

Podczas spotkania fragmenty książki czytali Halina Rasiakówna - polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa oraz Adam Szczyszczaj aktor, od 2006 związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Do dyskusji włączył się również Piotr Skiba polski aktor teatralny i filmowy, scenograf, a także twórca kostiumów do spektakli Krystiana Lupy.

Ciekawą niespodzianką dla publiczności było pokazanie etiudy "Czkawka" w reżyserii Haakona Sandoya, eksperymentalny film z 1970 roku z Krystianem Lupą w jednej z głównych ról!

Zamieszczone w tomie rozmowy Maciejewskiego i Lupy były publikowane przede wszystkim w "Notatniku Teatralnym", ale znalazły się także wywiady z "Dziennika", "Filmu", "Machiny", innych czasopism. W książce opublikowane zostaną również materiały przygotowywane do programów teatralnych, recenzje, teksty prywatne, rozproszone, nigdy wcześniej niepublikowane, a także eseje Maciejewskiego o teatrze Lupy, próba analizy aktorskiego fenomenu, jakim w jego świecie jest Piotr Skiba, wreszcie przekrojowe rozmowa o Lupie z Janem Fryczem, Romanem Gancarczykiem czy Anną Polony. Wszystko wzbogacone fotosami z przedstawień Krystiana Lupy, w tym wiele unikatowych fotografii i szkiców scenograficznych z początkowych lat kariery reżysera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji