Artykuły

Warszawa. Glińska i Maciejewski porozmawiają o filmie

Księgarnia Big Book Movie zaprasza 11 kwietnia o godz. 19 na film "Moje własne Idaho" Gusa Van Santa. O filmie z Agnieszką Glińską porozmawia Łukasz Maciejewski, autor filmowego cyklu.

Łukasz Maciejewski raz w miesiącu wybiera jeden wyjątkowy film i zaprasza gościa związanego z produkcją. Projekcję poprzedzi krótki wykład Łukasza oraz rozmowa z zaproszonym gościem specjalnym. Tym razem autor filmowego cyklu pokazuje "Moje własne Idaho" Gusa Van Santa. O filmie porozmawia z Agnieszką Glińską:

"Jedno z moich najintensywniejszych filmowych doświadczeń młodości. Gus Van Sant, poprzez Szekspira, opowiada o każdej inicjacji. O młodzieńczym budzeniu się z letargu - letargu którego energię stanowią hormony, feromony i jeszcze nieuświadomiony racjonalizm: szukanie siebie w gąszczu znaków zapytania. Narkolepsja... Plus najwspanialsze kreacje w dorobku Keannu Reevesa i Rivera Phoenixa".

Jestem szczęśliwy, że o "Moim własnym Idaho" porozmawiam z Agnieszką Glińską, jedną z najwyżej przeze mnie cenionych artystek teatru. Kiedy z perspektywy czasu przyglądam się niepodległym artystycznym wyborom Glińskiej, dostrzegam w nich tę samą, tak silnie obecną w arcydziele Van Santa, dychotomię: niekontrolowane impulsy i dyscyplinę. A jedno nie przeszkadza wcale drugiemu. Wzajemnie się uzupełniają...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji