Artykuły

Poznań. Zagraj w nowej premierze Teatru Wielkiego

To jedna z najbardziej znanych opowieści o wojnie w historii naszej kultury. Jej bohaterowie - Agamemnon, Parys, Odys czy piękna Helena, z powodu której wybuchła wojna o Troję, nieraz stawali się w ostatnich czasach bohaterami kostiumowych filmów. Słynną historię 12 maja będzie można zobaczyć na deskach Teatru Wielkiego. "Troja(n)" to jedna z trzech ostatnich premier tego sezonu.

- Choreografia Viktora Davydiuka stworzona do nowej kompozycji Gabriela Kaczmarka to próba wyrażenia poprzez taniec bezwzględności i okrucieństwa walki, a także bólu i rozpaczy po zmarłych, którzy nie chcą odejść - zapowiadają twórcy.

Wracając do homeryckiego eposu twórcy nowego spektaklu chcą się zmierzyć z problemami wciąż obecnymi w naszej rzeczywistości. - Jaka jest cena walki? Kto i o co ją toczy? Po której stronie jesteśmy - ofiary czy kata? Po której będziemy jutro? Czy mamy jeszcze szanse na lepszy świat? - zastanawiają się.

W spektaklu zagrają również statyści. Zostaną wybrani podczas castingu, który odbędzie się w Teatrze Wielkim 7 kwietnia między godz. 11 a 14. Chętne osoby powinny przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: trojan@opera.poznan.pl, który można pobrać na stronie teatru.

Twórcy szukają osób powyżej 16. roku życia. - Ubierz się wygodnie, najlepiej sportowo i zabierz ze sobą dodatkową parę skarpetek - piszą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji