Artykuły

Warszawa. Wojtyła wg Pawlika w Bazylice Świętego Krzyża

7 kwietnia w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się "Pieśń o Bogu ukrytym - Oratorium Minorum" Włodka Pawlika wg poematu Karola Wojtyły.

Debiutancki poemat Karola Wojtyły "Pieśń o Bogu ukrytym" z 1944 roku stał się inspiracją utworu "Pieśń o Bogu ukrytym - Oratorium Minorum" Włodka Pawlika. Kwietniowe wydarzenie współtworzyć będą: Włodek Pawlik ze swoim triem jazzowym, Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod dyrekcją Tadeusza Karolaka oraz soliści: Anna Radziejewska i Adam Kruszewski. Fragmenty poematu oraz innych utworów Karola Wojtyły recytuje Ryszard Peryt.

Poemat Karola Wojtyły przypomina w swym charakterze modlitwę - dialog poety z Bogiem, bogaty w rozważania filozoficzne. Przejmująca i piękna muzyka Włodka Pawlika doskonale uwydatnia kunszt poetycki i sens słów przyszłego papieża. Nie bez znaczenia jest przestrzeń w jakiej rozgrywać się będzie wydarzenie, bowiem to sam papież Jan Paweł II podniósł Kościół Świętego Krzyża do godności bazyliki mniejszej.

Muzyka

WŁODEK PAWLIK

Libretto

RYSZARD PERYT

na podstawie Karola Wojtyły

Wykonawcy:

ANNA RADZIEJEWSKA mezzosopran

ADAM KRUSZEWSKI baryton

RYSZARD PERYT narrator

WŁODEK PAWLIK TRIO

w składzie:

WŁODEK PAWLIK fortepian

PAWEŁ PAŃTA kontrabas

CEZARY KONRAD perkusja

Chór i Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej

Dyrygent TADEUSZ KAROLAK

Przygotowanie chóru BEATA HERMAN

Inspicjent AGNIESZKA ORLIKOWSKA

Bilety w cenie 20 zł do nabycia: przez stronę internetową www.opera.krolewska.pl i na portalu bilety24.pl, a także w biurze POK przy ul. Nowogrodzkiej 49 oraz w kasie przed koncertem w miejscu wydarzenia (ul. Krakowskie Przedmieście 13).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji